Wpis z mikrobloga

@TenZWypoku: Na początek są dobre bo prosto wyjaśnia pewne sprawy ale wiele osób zarzuca mu sporo błędów i uproszczeń.
Ten kurs traktuj raczej jako dodatkowy materiał do nauki (ja słuchałem sobie go w samochodzie) a ucz się lepiej z innego źródła.
@Andrzejek13: Symfonia od kilkunastu lat jest raczej niezalecana. Ew mozna nowa ksiazke tego autora wziac. Mam co do niej kilka uwag, ale przynajmniej jest w miare aktualna. Jesli @TenZWypoku: zna angielski to "Programming: Principles and Practice Using C++" jest spoko. Naklad wersji polskiej sie wyczerpal z tego co widzialem, wiec ew z drugiej reki
@leoha: no bo to jest ksiazka z czasow, gdy bylo tylko C z klasami, mam 2 wydanie z poczatku lat 90. Wtedy poza Bieleckim jedna z nielicznych pozycji dostepnych i dodatkowo wyrozniajaca sie duzo lepszym jezykiem. Ksiazka troche przegadana, ale wtedy czesto uczylo sie z dala od klawiatury, wiec to pomagalo zrozumiec przyklady bez koniecznosci testowania.
@TenZWypoku: prawda jest taka, ze uczy w fajny sposob podstaw, zacheca, motywuje, nie czujesz sie zostawiony samemu sobie przy trudniejszych zadaniach. Jest juz troche stary, ale podstawy sie nie zmieniaja. Zrob kurs, potem przejrzyj jakies ksiazki, rob przy okazji mini projekty. Jak juz bedziesz cos umial to wroc do tego kursu i sam stwierdz jakie bledy ma i jak duzy postep juz zrobiles ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Vittel: nie wiem jak uczy, ale problemy z ktorymi pojawiaja sie ludzie na roznych forach pozostawiaja troche do zyczenia. A nawet troche wiecej.

@TenZWypoku: Jesli nie musisz konkretnego jezyka sie uczyc, to moze zacznij od jezyka prostszego, bo C++ jest trudnym jezykiem i wiekszosc moze sie zniechecic.
@TenZWypoku: Zrób sobie normalnie kurs Zelenta na początek i tak raczej nie będziesz na początku używał wskaźników i innych tego typu rzeczy. Wytłumaczy ci pętle, ify, switche i inne podstawy. Na początek w sam raz, napisz sobie jakiegoś snake w konsoli i potem się ucz z lepszych kursów po angielsku.
@Andrzejek13: Coś tam mniej więcej rozumiem, nie słowo w słowo ale samo sedno wypowiedzi rozumiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak czegoś nie zrozumiem (pojedynczego słowa czy tam dwóch) to mimo wszystko jakoś tam będę mógł się tego uczyć ewentualnie to czego nie rozumiem sobie przetłumaczę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)