Wpis z mikrobloga

@baya: starogardzka mackowy to w dużej części mieszkania na podmokłym terenie, ale przynajmniej dobry wyjazd w stronę centrum i obwodnicy dobry. Reszta to ciągłe korki. z rana i po południu. Dom też ma minusy, wymaga więcej dbania o swoją posesję. Odśnieżanie, ogrzewanie i inne takie bzdety.
@baya byłem zwolennikiem zakupu domku, ponieważ był w podobnej cenie, ale ostatecznie wybrałem Zakoniczyn i mieszkanie i nie żałuję. Obiecany dojazd z tych domków to jedno, a rzeczywistość jest inna. Rozjezdzone drogi, błoto jak tylko popada... A i tak masz sąsiada za ścianą
@baya wtórny, właśnie z 2005 roku. Fakt nie są to piękne wymuskane klatki schodowe itp. ale śmiało mogę polecić. Blisko zbiorniki, miejsce na spacer, sklepy szkoła. Śmiało mogę też polecić bloki z Porebskiego (wyzej). Świetne ciche miejsce. Jak coś dawaj na pw;)
@baya: Jest jeszcze jedna rzecz; mianowicie wielu ludzi kupuje domy biorąc pod kątem dojazdu samochodem i nie myślą o tym, że jak dzieciaki podrosną, to będą jechać do szkoły godzinę autobusem z dwiema przesiadkami, bo rodzicom zachciało się mieszkać w miejscu, gdzie psy na #!$%@? hejnał grają
@baya miałem ten sam dylemat 2 lata temu i zdecydowałem się jednak na domek. Teraz jestem bardzo zadowolony, że mam swój kawałek ziemi =) Zdecydowanie polecam, a dojazdy komunikacja wcale nie są takie męczące jak tu ludzie wypisują.

@Zergall ma rację, że dobrej też musi być w miarę dobrej lokalizacji, blisko do przedszkola, szkoły, sklepu i/lub minimum autobusu/pociągu
@poprostuzyj Zależy w którym kierunku. Jeśli centrum do autobus i kilka przystanków do pętli Łostowice. W inaczej jest 155 plus przesiadka na PKM. Nie jest źle moim zdaniem i jak najbardziej jest to wykonalne :)
@Schneider91 całe życie we Wrzeszczu, teraz szukamy swojego - no i z jednej strony ceny w tych dzielnicach wzdłuż skm/pkm przerażają, a z drugiej te historie o korkach z tych dalszych dzielnic, plus raczej złe doświadczenia z usługami gait i weź tu zdecyduj coś :D
@poprostuzyj GAiT fakt dobija xD U Nas rachunek był prosty, chcieliśmy czegoś spokojniejszego plus nie chciałem za ten sam metraż dopłacać 100-150k zł. Na pewno komunikacji z Wrzeszcza czy Przymorza nie pobije, ale nie ma tak, że się nie da wydostać.