Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mamuśka dała mi swój stary telefon żebym go sprzedał gdzieś bo po co ma leżeć jak jest już nie używany. Znaczy stary Huawei p9 to nie taki stary telefon. Wstępnie poprzeglądałem olx i allegro żeby się zorientować w cenach (700-900zł) za dobrą sztuke. Ale. Myślę u mnie w mieście jest ziomek co ma salonik z używaną elektroniką, pójdę zapytam ile zaoferuje. Obejrzał telefon, poklikał w komputerze chwile. I wyjebuje mi nagle że nie da za niego więcej niż 200zl xddd gdzie używane prawie że #!$%@? Huawei p9 LIGHT chodzą po 300. ( _)
#januszebiznesu
  • 15
  • Odpowiedz
@ZMMN: A czego ty oczekiwałeś od typa który musi na tym zarobić a nie jest w 100% pewny ile to u niego będzie leżeć i czy nie jest tam nasrane co wyjdzie pozniej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Heady1991: No ale bez przesady żeby oferować 30% wartości xD A co do sprzedawania samemu to wiem że to najlepsza opcja, ale jak pomyślę o tych ludziach na OLX co będą wypisywać 400 i jestem za 10min to aż mnie telepie ( _)
  • Odpowiedz
@ZMMN: przecież 30% wartości to jest standardowa stawka w zdecydowanej większości lombardów. Nawet był tu pewien wykopek który twierdził że tam pracował i ich przelicznik to ok. 50% najtańszej aukcji na allegro, więc wszystko się zgadza.
  • Odpowiedz
@ZMMN: bo lombardy to są raczej dla osób które mają nóż na gardle. Lichwa podobna do chwilówek. W dniu premiery (no, może przesadzam w każdym razie w momencie gdy jego cena wywoławcza była od 1000 zł)u mnie za huawei p20 lite dawali 500 zł.

Jak ktoś ma czas to każdy będzie wolał poczekać na janusza z OLX niż bawić w lombardy.
  • Odpowiedz
  • 0
@ZMMN ale tak dziadka ten biznes. Kto zainwestuje w telefon który może się nie sprzedać, który traci na wartości. A jeszcze trzeba VAT, marze i inne rzeczy doliczyć a to już robi te 2-3stowy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrMate: Ta, normalnie widzę jak ziomek by odprowadził wat i marżę od tego telefonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@ZMMN wszystko zależy od tego czy miał ostatnio kontrolę czy nie. Ludzie szybko się uczą dodawać VAT ;) a założenie że tego nie robi jest po prostu chore, nie mierz wszystkich swoją miarą. Jest pełno normalnych przedsiębiorców.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrMate: Pamiętam że kiedyś sprzedałem mu jakiś swój stary telefon, siano do ręki 0 paragonów, mi wisiało bo nie potrzebowałem żadnych gwarancji czy nawet dowodu sprzedaży , ale ślisko to wyglądało
  • Odpowiedz
  • 0
@ZMMN ale tu mógłby Ci wystawić jakieś pokwitowanie(ale nie musi) nie paragon(jak coś to sprzedający daje). Zobacz jak jest przy kupnie, jeśli nie daje zawsze możesz us zgłosić
  • Odpowiedz