Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktos z Was cierpi na ZESPOL JELITA DRAZLIWEGO? Dochodze do wniosku, ze ta dolegliwosc zniszczyla mi zycie. Moje stany lekowe i depresyjne jakie odczuwam sa najczesciej spowodowane tym co czuje w brzuchu. Jednego dnia mam super humor a innego wszytsko sie #!$%@? bo czuje jak cos mieli mi jelitach.
Dla niezorientowanych. Macie sraczke. Czy chce Wam sie cokolwiek robic? Czy chcialo bym sie Wam gdziekolwiek isc/podrozowac/spotykac z kims? Majac IBS biegunka ze stresu dopada mnie nie raz rano. Walcze z tym ale wykancza mnie to. Odbiera radosc zycia.
Chcialbym zastapic jedzenie jedna tabletka na miesiac. Jak mnie #!$%@? jedzenie. Raz zjesz kebaba jest spoko, za drugim razem meksyk w brzuchu i sraka. Albo jesz zdrowo. I co #!$%@?, bo dalej jest cos nie tak i po zjedzeniu czegos tam czlowiek czuje sie zle.
Uwazam ze teoria uwazajaca brzuch za drugi mozg jest w 100% sluszna. Jak cos niedomaga w jelitach masz #!$%@?.
Jedzenie to cos co robimy 3-5razy dziennie. Dla mnie jest to cos co musze robic, nie sprawia mi zadnej przyjemnosci,wrecz #!$%@? jak zjem cos co mi szkodzi.
Przez takie schorzenie unikam podrozy. Unikam tez miejsc bez toalet. W sumie to unikam jakiegokolwiek zycia poza domem i praca.
Lekarz mowi ze to niegrozne. Niestety nie ma skutecznych lekow, co najwyzej terapia, unikanie stresu i jedz co Ci nie szkodzi. Niestety jakosc zycia kuleje.
Przez to wszystko przestalem wierzyc w cokolwiek, z kazdym rokiem jest coraz gorzej...

#depresja #jedzenie #psycholog #jelita #zjd #ibs #mozg #brzuch

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 12
Tojaaaaa: Nie miałem czegoś takiego zdiagnozowanego ale wiem że to miałem, bo miałem tego typowe objawy. Jedynym rozwiązaniem było usunięcie stresu z mojego życia (a związane to było z zerwaniem kontaktu z osobą która mnie do tego doprowadzała). Problem zniknął jak ręką odjął. Nawet nie musiałem zbyt długo czekać. I to było jedyne rozwiązanie, dieta lekkostrawna nic nie dawała (tzn. raz dawała a innym razem byłoby tak jak piszesz, jak po
jasiu123: Kiedyś miałem z tym problem, ale kilka lat temu sytuacja się poprawiła. Brzuch rzadko kiedy dokucza i wydalam średnio 2 razy dziennie (stolec prawidłowy).

Powody?
Z wiekiem nabrałem dystansu do wielu spraw i nauczyłem się zmniejszać lub niwelować stres (trening fizyczny, kontrolowanie oddechu, technika 5 sekund Mel Robbins, techniki z książki Davida Burnsa "Radość życia" wykorzystywane w CBT).
Do tego na przestrzeni lat zmieniła się moja dieta:
- Zamiast białego
@AnonimoweMirkoWyznania: mam to samo :( idę na imprezę i przez cały dzień przed i w jej trakcie nic nie jem, bo boje się że podczas niej zacznie mnie boleć brzuch
Alkohol oczywiście totalnie out
Czasem mam dni, tygodnie miesiące bez bólu, a teraz mam dwa miesiące bólu i biegunki
Nie wiem już jak z tym żyć, a nie chce być zależna od tabletek
Łącze się w bólu
@AnonimoweMirkoWyznania:

Cześć Mirku, opiszę po krótce moją historię, bo przeżywałem parę lat temu to samo co Ty i z tego wyszedłem.

W 2014 na studiach będąc wkręciłem sobie, że chcę wyglądać jak atleta z sylwetką jak młody bóg i przystąpiłem do działania, ale zrobiłem to tak nieumiejętnie, że sobie #!$%@?łem środowisko jelitowe, a wraz z nim swoją radość z życia, na prawie rok. Ale z tego wyszedłem całkowicie. Dzisiaj jestem niemalże
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@?, podpiszę się obiema rękoma pod tym co napisałeś. Po raz kolejny powtórzę, że jelito drażliwe zniszczyło mi życie. Męczę się z tym gównem od dziecka, udało mi się wypracować jednak kilka rozwiązań zmniejszających dolegliwości, jak chcesz to pisz pw to coś doradzę.
Mi IBS zniszczyło kilka lat życia, a teraz nie mam już żadnych objawów. Wykluczyłam/unikam kilku produktów w diecie i po jakimś czasie całkiem ustąpiło. Przeszłam kilka "nawrotów", okresów kiedy było gorzej, jednak nie tak jak przed zmianą diety, które występowały zazwyczaj po kuracji jakimś antybiotyków, który wiadomo, rozwala florę jelitową. Ale teraz jest zajebiście.
Siu: Głównym problem jest gówno dieta, czyli kebaby, zestawy mcdonald i inne. Organizm nie ma wszystkich składników odżywczych i się buntuje. Proponuje odstawić wszelkie sosy, majonezy, nutelle itp. bo w nich jest cała tablica Mendelejewa, a w zamian kupić niskoobrotową wyciskarke do soków. Soki muszą być z surowych warzyw i owoców. Najlepsze na jelita to sok z surowej białej kapusty. Brzmi #!$%@? ale działa, uspokaja jelita jak żaden lek. Najlepiej zrobić