Wpis z mikrobloga

Hej Mirki kupuje dom na rynku wtórnym w spoko okolicy(wszytko pod ręką) Rodzina 2+1. Dochód na poziomie 7k netto. Chcę wziąć 300 k(w tym 50 k na wymianę okien i inne remontowe rzeczy)

Czy działa jeszcze MDM lub coś podobnego i czy warto sobie tym głowę zawracać?

Czy naprawdę jest taka różnica między 10 a 20% wkładu własnego dla warunków kredytu?

Jaki bank polecacie?

Jak długo trzeba czekać na kasę?

#banki #hipoteka #kredythipoteczny #dom #remont
  • 33
@stanley88: Nie ma już MDM, ale nawet jak był to przy 3 osobowej rodzinie się nie opłacało głowy zawracać, wychodziło kilkanaście tysięcy a kombinować trzeba było żeby się w widełki zmieścić, jak zaniżyłeś wartość nieruchomości to bank wtedy dużego kredytu nie chciał dać.. Ja nie wiem kto z tego skorzystał ..
@TrzeciGalJanuszex: przy 10% będziesz miał dodatkowe ubezpieczenie przez cały okres kredytowania, więc zazwyczaj bardziej się opłaca 20%. Co do banku to najlepiej idź do tego, w którym masz konto. Nie będziesz musiał nic przenosić i dodatkowo będą chcieli Cię zatrzymać, mają wgląd w twoje przychody przez co nie będziesz musiał donosić wyciągów z konta i wielu innych papierów. Całość procedur zajmuje około 2-3 miesięcy przy dobrych wiatrach.