Wpis z mikrobloga

Mireczki,
mam na oku do kupienia nieruchomość, która pod względem ceny/ jakości jest super atrakcyjną propozycją. Istnieje jedno "ale". Mieści się przy drodze wojewódzkiej, granica działki to ok 30 metrów od drogi a ściana budynku znajduje się około 70 metrów. Niestety budynek obrócony jest ogrodem w stronę drogi. Przy zamkniętych oknach panuje cisza, ale to nie o to chodzi, żeby mieć taras i z niego nie korzystać...Średni dobowych ruch mierzony w 2015 r to 12K pojazdów na dobę... Ma się to zmienić, po otwarciu w okolicy zjazdu z autostrady i to autostrada miałaby przejąć większość ruchu.
W bariery dźwiękochłonne w postaci żywopłotu i drzew iglastych średnio wierzę. Sam sobie zdaję sprawę, że nie brzmi to wszystko zachęcająco, ale różowa uparła się na ten domek a rachunek ekonomiczny mówi, że za podobny stan i metraż trzeba wydać z 200 K więcej, co przy rosnących cenach daje mi do myślenia.
#nieruchomosci #budujzwykopem #pytanie
  • 16
@pokey: a mogliby wam postawić tam przezroczystych barier dźwiękochłonnych? Można je elegancko bluszczem obsadzić czy coś. Trzeba by do organu zarządzającego drogą uderzać.

Ja jak się przeprowadziłem z bloku do domu, to z perspektywy czasu najbardziej ze wszystkiego cenię sobie ciszę.
Ja jak się przeprowadziłem z bloku do domu, to z perspektywy czasu najbardziej ze wszystkiego cenię sobie ciszę.


@wyznacznikmacierzy: obawiam się, że radość z posiadania własnego domu zostanie zmącona przez ten hałas. A z drugiej strony ludzie jakoś żyją i mieszkają przy tej drodze i zastanawiam się czy ja przesadzam czy oni żałują.

a mogliby wam postawić tam przezroczystych barier dźwiękochłonnych?

Gdyby Polska nie była dzikim wschodem, to pewnie liczyłbym, że
@pokey: spędzisz tam większość, jak nie całe życie. Zastanów się, czy będzie Ci się tam dobrze mieszkało. Ja właśnie przeprowadziłem się do domu i szczerze to najbardziej doceniam ciszę... Za 5lat może tak być, że będziesz żałował, że nie poczekałeś trochę i nie kupiłeś czegoś innego, gdzie jest ciszej. Poza tym sprawdz, czy hałas to jedyny problem...
@pokey: mnie dotyczy np. problem odprowadzenia wody deszczowej (mimo, że jestem na górce i nigdy nawet nie pomyslałem, że to może być taki problem drogi do zlikwidowania). Wszystko przez glinę i brak drenażu.
a mogliby wam postawić tam przezroczystych barier dźwiękochłonnych? Można je elegancko bluszczem obsadzić czy coś. Trzeba by do organu zarządzającego drogą uderzać.

Zapłać kilkaset tysięcy to postawią. I nie można ich bluszczem obsadzić od tego jest zielona ściana a nie ekran.
@wyznacznikmacierzy:
@pokey jeżeli chodzi o hałas to raczej wiele się nie będzie różnił od tego w mieście. Niby prędkości są większe (chyba że to jest w miejscowości) ale nie będzie korków, klaksonow, karetek itd.
SDR też nie jest jakiś potężny 12k to nie jest aż tak dużo. Z tego co pamiętam ze studiów to wrocławska ul. Buforowa miała podobny SDR w 2010r to teraz ma z 15k.

Jeżeli dom jest na łuku drogi
@Mieszkania_deweloperskie_Wroclaw: DW964 miejscowość Zabawa/Sułków. Dom jest raczej na prostej niż na łuku. Szperałem jak moglem, inwestycja wydaje się ok. Dwa lata temu mozna bylo dostac szeregowke w MDMie za 360 k...ale wtedy nie mialem wkladu. Strasznie się boje tego halasu. Gdy wchodze do domu chce kupowac, gdy wychodze na taras chce uciekac.
@pokey to zamknij temat i nie kupuj jak się masz męczyć. Tam zawsze będzie ruch jakiś ruch nawet jak wybudują ten zjazd.

A ty planujesz w tym ogrodzie medytować? Bo jak w domu jest cicho czyli spać będziesz mógł a w ogrodzie to raczej aktywnie się czas spędza. Jakas kosiarka do trawy, jakieś radyjko, dziecko w piaskownicy czy na huśtawce itd. Bebenkow w uszach to wam te samochody raczej nie uszkodza :-).
@Mieszkania_deweloperskie_Wroclaw: Problemem jest narzeczona, która napaliła się na te nieruchomość jak szczerbaty na suchary. Trochę boję się, że mi nie wybaczy do końca życia jak tego nie kupimy. Nie wiem jak we wrocławiu, ale ten rynek krakowski tak się rozbestwił, że nie wiem czy za ork będzie nas stać na cokolwiek za miastem.