Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pewien problem - wczoraj spotkała mnie niemiła niespodzianka na chwilę przed kąpielą. Bojler w mieszkaniu pomimo tego, że był włączony przez całą noc, podgrzał znikomą ilość wody i miałem wątpliwą przyjemność zahartowania się z rana. Jak urządzenie domyślnie pobierało około 1500W, tak od wczoraj jest to jedynie 150-300W. Bojler ma ponad 7 lat i nigdy nie był czyszczony, nie było z nim żadnych problemów. Woda w mieszkaniu niestety jest bardzo zakamieniona. Pytanie do Was - jak myślicie co mogło się zepsuć i w zależności od wytypowanej usterki czy realne jest, by jakiś serwis dokonał naprawy na miejscu bez pozbawiania mnie bieżącej wody na dłuższy czas? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#hydraulika #majsterkowanie #elektryka
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TryWalkingInMyShoes:grzałka się sfajczyla, w boilerze jest #!$%@? tona kamienia uważaj nie wkładaj ręki bo się potniesz są ostre jak brzytwa. Grzałka się trzyma na 99% na 5 srubach maszynowych M8 więc odepnij go z prądu i odkrec weź w rękę grzalke I zasuwaj do sklepu na bank będzie :) a jak nie to zamiennik (chyba że jesteś z Ustrzyk to lipa) i voila zrobisz to sam za 40 złoty i zostaniesz
Grzałka się trzyma na 99% na 5 srubach maszynowych M8 więc odepnij go z prądu i odkrec weź w rękę grzalke


@Bertos: Zależy jaki, w niektórych grzałka się wykręca na jednym gwincie 1 1/4" czy jakoś podobnie, uszczelnienie grubym oringiem, przy wymianie trzeba kupić osobno, bo w komplecie z grzałką o dziwo nie ma. I zapomniałeś o najważniejszym, żeby spuścić wodę, jak OP nie poduma to będzie miał wodospad ( ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: o kurde faktycznie kolego ale tych to dawno nie widziałem. No myślę że chyba takie rzeczy jak zamknięty zbiornik na wodę są oczywiste że takie rzeczy się oproznia pierw.