Wpis z mikrobloga

#praca #studia #zawod #elektryka #elektronika #pytanie
3 klasa techbazy hir. Kierunek technik elektryk. Poszedłem na ten kierunek z powodu łatwego znalezienia pracy po nim. I ogarniam dosyć dobrze, egzamin zawodowy na 100% i 78% (najlepiej w grupie). Pracowałem w moim zawodzie na stażu rok temu w firmie elektrycznej i teraz przez cały maj.
Tylko niestety, o ile robotę jako tako ogarniam to po prostu średnio lubię pracę w stylu jeżdżenia codziennie gdzieś indziej, praca na budowie i robienie de facto niezbyt wymagających rzeczy (montowanie gniazdek, lamp, przeciąganie kabli) a to jest właśnie typowa robota elektryka.
Od jakiegoś czasu interesuję się elektroniką, stawiam pierwsze kroki, ale wydaje mi się że praca jako elektronik byłaby dla mnie dużo lepsza.

Czy jest sens iść na studia elektroniczne po kierunku technik elektryk?
I jak najlepiej przygotować się do nich we własnym zakresie?
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unfortunate: na przykładzie w fabryce gdzie pracuje to osoba eletryk-elektronik jest bardzo potrzebna. Od podłączenia gniazdka do naprawy szaf sterowniczych. Wg mnie warto iść w elektronikę po elektryce.
@unfortunate: no pewnie, że ma sens. Jeśli czujesz, że nie będziesz zadowolony i szczęśliwy to jaki to sens dalej ciągnąć?

To że chodzisz do technikum o profilu X nie oznacza, że musisz iść na ten sam kierunek na studiach. Większość ludzi rekrutując się na dane studia nie ma o nich zielonego pojęcia. Moja koleżanka była na biol-chemie w szkole średniej, chciała iść na biologię, medycynę, farmację. Po 3 latach stwierdziła, że