Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak wybrać sobie zawód? Nie chcę całe życie żerować na innych, chcę być samodzielna. Od czego powinnam zacząć, aby się ukierunkować? W razie potrzeby mogę zrobić gap year i dopisać potrzebne matury.

Trochę o mojej sytuacji: Jestem po liceum, poszłam do niego, bo rozważałam weterynarię i medycynę, ale jednak obie opcje mi nie odpowiadają (weta przestała mnie pociągać, do tego przeraża mnie nadmiar pracy w zawodzie, a w przypadku medycyny ludzie mnie brzydzą). W ciągu życia najbardziej interesowały mnie zwierzęta, trochę psychologia, a tak to czas spędzałam na czytaniu/przeglądaniu internetu - nic konkretnego, stąd nie mam pojęcia jak się ukierunkować.

#studbaza #studia #pracbaza #praca #zawod #pytanie #jakzyc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania:
1) medycyna z nastawieniem że idziesz na antyludzki kierunek typu radiologia
2) psychologia z nastawieniem że zostaniesz panią od HR w korpo 9K
3) cokolwiek technicznego (programowanie 15k HTML, bazodaniowiec, tester, budowanie stadionów) - byle nie prawo
@AnonimoweMirkoWyznania Poczytaj o instytucie Gallupa. Zrob sobie test chyba 35$. Chyba teraz jest nawet w wersji pl.
Dostaniesz opis cech. Nastepnie dopasuj te cechy do zawodow. Natepnie wybierz te, gdzie dobrze sie zarabia i bedziesz miec z tego frajde.
W ten spsob mozesz znalezc swoja droge.