Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, mam pytanie odnośnie wenlafaksyny. Lekarz zwiększył mi dawkę z 75mg na 150. Minęło 10 dni i już czwarty dzień czuje się senna i otumaniona (zwłaszcza za dnia). Śpię zazwyczaj po 7-6 godzin i budzę się jakbym wychodziła z jakiejś śpiączki, cały dzień pieką mnie oczy i mam uczucie "ciężkiej głowy". Mówię sobie, że to może przez zmiany pogody, ponieważ w moim rejonie upał przeplata się z deszczem i burzami, ale rok temu również brałam 150 i miałam podobne samopoczucie. Piszę, ponieważ jestem ciekawa czy ktoś z Was ma lub miał to samo. To jest męczące, zwłaszcza jeśli od jakiegoś czasu próbuje się znów poukładać sobie życie a jest się non stop zamulonym.
#depresja #zaburzenialekowe #leki #psychiatria
  • 4
@szatkownica: antydepresanty to nie cukierki, normalne, że mają efekty uboczne. Wenla to snri czyli oprócz wychwytu zwrotnego serotoniny działa też na noradrenalinę, szczególnie przy dawkach powyżej 75mg. Ogólnie pamiętaj, że te leki bierze się przez pewien okres tylko. Mój psychiatra dał mi maksymalnie 4 miesiące. Jeśli po tym czasie nie jest lepiej to odstawiasz i albo próbujesz czegoś innego albo sama próbujesz ogarnąć sprawy. Nie daj się szprycować tym gównem całe