Wpis z mikrobloga

@Maciek5000: Chodzi o dokumenty, chce wysłać aplikacje na Provisional C. Kategorie B zdawałem tutaj więc DVLA ma całą moja historię w bazie danych jako kierowca. Czy muszę wysłać im paszport jak za pierwszym razem czy wystarczy brytyjskie prawo jazdy?
Ja nie dawno robiłem c później c+e. Prawko b robione w PL i wymienione na UK. Na początek lekarz i z tymi papierami plus prawko wysyłasz do DVLA jako aplikacja na provisional cat c. Wyślą Ci z powrotem prawo jazdy i możesz zapisywać się na teorię.
@Voltix: No wlasnie przejrzalem to cale i wynika z tego ze musi byc paszport albo dowod ale w osrodku gdzie sie bede szkolil wszyscy byli na 100% pewni ze wystarczy jak odesle brytyjskie prawo jazdy razem z aplikacja. Nie chce wysylac paszportu bo mi potrzebny na urlopy teraz a dowodu tu nie mam. Stad cale zamieszanie.

@patrol798: Dzieki.
@HK-Stelle: Nie potrzeba ci żadnego paszportu. Ja nawet go nie posiadam, a zrobiłem tutaj całe prawko na C+E. B miałem polskie wymienione w UK na jukejowskie.

Potrzebujesz tylko badania lekarskie, które trwają 5 minut. I wynik tych badań razem z prawkiem wysyłasz. Jak dostaniesz z powrotem, a w sumie nie musisz nawet czekać aż przyjdzie bo na stronie DVLA możesz sprawdzić czy już wbili kategorię i wtedy możesz od razu bookować
@HK-Stelle: nie mam pojęcia bo ja dostałem robotę od razu w firmie, w której pracowałem na magazynie. Ale z tego co widziałęm to naprzyjmowali nowych od groma u mnie w firmie. Poza tym na maila cotygodniowe alerty mi przychodzą z kilkudziesięcioma ofertami więc coś znaleźć znajdziesz.

Jedyny problem jest taki, że w większości chcą minimum roku doświadczenia, a w lepiej płatnych dwóch lat. Ale próbuj bo wybór jest duży.
@dryndol: Mi na hajsie nie zalezy bo chce jezdzic narazie part time na moich czterech dniach wolnych. Zarobki mam spoko tu gdzie jestem teraz wiec moge nawet za najnizsza krajowa byle bylo mozna z rozumem i godnoscia czlowieka nabic kilometrow i zdobyc doswiadczenie.
@Maciek5000: Zawolam Cie jeszcze bo mam inne pytanie, pracujesz moze na LTD albo masz wiedze na ten temat? Zastanawiam sie kto jest odpowiedzialny za ladunek i zestaw przy takim zatrudnieniu w UK? Ty jako firma czy wszystko jest ubezpieczone przez spedytora?
@HK-Stelle: Ja robilem prawko na C w UK dwa lata temu a dokladnie w Manchesterze jak cos jeszcze chcesz wiedziec to wołaj. Pracowalem tez 4 na 4 na FLT i pomiedzy shiftami na Solowce nie polecam nie opyla sie xD za duzo firm rozladunkowych jezdzenie po miescie starym rupieciem w manualnej skrzyni a kase mialem lepsza na FLT. Na LTD sie oplaca ale jak masz juz chate bo kredytu nie dostaniesz
nie polecam nie opyla sie


@kaikadu08: Toche nie rozumiem, moje glowne zrodlo dochodu jest w pracy na etacie wiec czemu mialo by sie nie oplacac?

Edit: A dobra juz wiem, spoko, ja jestem przygotowany ze nie bedzie latwo. Po prostu chce zdobyc jakies doswiadczenie i zobaczyc czy aby na pewno chce wydac kolejny 1.5k na C+E.