Wpis z mikrobloga

Długopis podpisał, Co za masakra.... Do ostatniej chwili łudziłem się, że pajac to wyśle do "Trybunału", a tamci wsadzą to do zamrażarki. Ale nie.
No i retoryka oczywiście pod Zachód - to będzie walka z rosyjskimi wpływami, etc. etc. Długopis może zapomnieć chyba o wszelkiej karierze za granicą, jak tylko Pisiory zaczną polowanie na demokratyczną opozycję, na dziennikarzy, profesorów, itd. Każdy może być agentem, prawda?

1. Komisja, od której decyzji nie ma odwołania.
2. Jej członkowie nie ponoszą odpowiedzialności.
3. W całości powoływana przez Sejm.

Co może pójść nie tak?

Gdzie prawo do sądu?
Gdzie droga odwoławcza?
Gdzie trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą?
Gdzie zasada niezawisłości sędziów.

Makabra...

Powiem Wam, że smutno mi tylko z jednego powodu - jako obywatel UE, czuję się zagrożony autorytaryzmem we własnym kraju. Żałuję, że Unia nie ma środków do bardziej stanowczej reakcji, gdy kraje członkowskie staczają się w stronę tego rodzaju rządów. Niby są kary, które rządy ignorują, niby rezolucje, ale przykład PL i Węgier pokazuje, że to nic nie daje. No ale UE nie jest "federacją" jak USA, więc to pobożne życzenie.

No to się teraz zacznie festiwal polowania na czarownice.....

#bekazpisu #bekazdudy #polityka
  • 80
  • Odpowiedz
  • 108
Gdzie prawo do sądu?

Gdzie droga odwoławcza?

Gdzie trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą?

Gdzie zasada niezawisłości sędziów.


@Mr_Kicius: odpowiadam: w dupie. polaczki nie zasluzyly na panstwo prawa. stare baby ciagna ten kraj na dno, w to samo gówno w ktorym same sie taplały przez cale swoje zycie
  • Odpowiedz
Jakby się na to nie oburzać to niestety jest to wola większości (głosujących) obywateli. Dlatego mam ból dupy jak ktoś ze znajomych nie idzie na wybory- przez takich ludzi, którzy boją się wziąć jakąkolwiek odpowiedzialność za wybór między dżumą a cholerą mamy to co mamy- może za PO czy jakiegoś SLD państwo miało sraczkę, ale za PiS to już jest jakiś nowotwór
  • Odpowiedz
Ale Tusk sam chciał tej komisji a teraz wielkie larum? Czyli Tusk kłamał jak zwykle. Tusk chciał komisji a PIS powiedział proszę bardzo.


@ery78: Przestań łżeć. I #!$%@? się od pana Tuska,
  • Odpowiedz