Wpis z mikrobloga

Pytanko do osób z #holandia związanego z meldunkiem. Aktualnie jestem zarejestrowany przez mojego właściciela mieszkania, ale planuje zmianę lokum. W niektórych ofertach jest wzmianka o braku możliwości rejestracji.

Jakie są skutki jeżeli nie będę miał meldunku po zmianie?

#emigracja #holandia
  • 33
  • Odpowiedz
  • 0
Przeniosłem się z polskiego oddziału do holenderskiego. Firma produkcyjna, inżynier. Jestem tutaj 5 miesiąc. Sądziłem ze meldunek potrzebny jak jesteś dłużej niż 3 mieia. Jeżeli się mylę to popraw mnie. Mógłbym mieszkać tutaj mając stalykonttakt na dwa lata bez meldunku? Po co w takim sensie on jest? @Pannenkoek
  • Odpowiedz
@lisciomat

Jeśli chcesz wziąć np. samochód z salonu(na raty) przepisać na siebie oplaty, brać cos na raty itp sratytaty
Ogólnie meldunek jest wymagany jeśli się tutaj cgce cos wiecej ugrać. Przecież ludzie z biur co pracują tutaj latami, takowego nie posiadają.
Chcesz wynająć mieszkanie i sie zameldować?
To tylko jesli znasz holenderski, pokażesz ze dobrze zarabiasz...
Piszę to na podstawie wlasnych informacji. Może dokladnie ppczytaj na ambasadzie. Oni tam udzielaja sporo informacji
  • Odpowiedz
@lisciomat: Z meldunkiem to jest taki łańcuszek: żeby mieć BSN, musisz mieć meldunek (aczkolwiek nie musi to być adres domowy - możesz zameldować się na adres firmowy jeśli Ci zezwolą).

BSN potrzebny Ci jest żeby otworzyć holenderskie konto bankowe, a to z kolei jest niezbędne żeby mieć abonament na telefon komórkowy / media na siebie/ internet / itd.

@Pannenkoek: Język holenderski do meldunku nie jest potrzebny, aczkolwiek dobrze udokumentowane źródło
  • Odpowiedz
@Pannenkoek: Spokojnie rycerzyku. Głupoty wierutne to #!$%@? ty - od kiedy język holenderski jest niezbędny do meldunku? Po co ci meldunek żeby wziąć pożyczkę / raty, jeśli masz konto bankowe?

A BSN bez meldunku nie dostaniesz i nawet z tym nie diluj, OP wcześniej nie napisał czy taki już posiada
  • Odpowiedz
@ch1nczyk
Masz szczęście ze sra, bo mi tylko skrzynke zapelniasz...
Wiec Ci wytłumaczę.
Znając holenderski jest latwiej wynająć...tak jak mając dobre zarobki na papierku.
A bsn musi mieć kazdy, kto chce legalnie pracować, popytaj znajomych z fabryki frikandel, to ci wytłumaczą...
Burgerservicenummer....googluj jak zes nowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@lisciomat nie słuchaj kolegi chińczyka.
Po pierwsze do bsn nie trzeba meldunku. Możesz podać adres polski, niemiecki, jaki chcesz. A po drugie, nie trzeba żadnego źródła dochodu. Idziesz do gminy albo z właścicielem mieszkania, albo z oficjalną umowa najmu i się meldujesz. Załatwisz wszystko po angielsku. Jak nie mówisz po angielsku, weź kogoś, kto będzie robił za tłumacza.
  • Odpowiedz
  • 0
Chłopaki bez kłótni proszę. Moja sytuacja wyglada tak, mam bsn, konto w banki, meldunek, auto na blachach NL. Chce zmienić lokum z obecnego. Wiele ofert nie zawiera rejestracji w urzędzie. Czy są one dla mnie odpowiednie?
  • Odpowiedz
@lisciomat: Jak w nowym lokum nie chca zameldowac to prawdopodobnie nie mozesz tam mieszkac lub jest to lokal gminny zapisany na Inna osobe, Jak sie poklucisz z osoba ktora ma przydzial na mieszkanie to masz problem bo nawet umowy najmu nie dostaniesz I bedzie sytuacja "ja Pana nie znam I pan tu nie mieszka"
  • Odpowiedz
  • 2
@lisciomat nie możesz mieć auta na nl blachach bez meldunku. Tak jak pisze @jaktrwogatonawykop coś z takim mieszkaniem jest na rzeczy. 90% przypadków, gdzie ludzie nie chcą meldowac jest spowodowane tym, że pobierają huurtoeslag. Po zameldowaniu dodatkowej osoby dochód gospodarstwa leci w górę i nici z dodatku. Taki wynajem jest nielegalny, ale mimo to wiele osób tak robi.
  • Odpowiedz