Wpis z mikrobloga

#rower #triban #decathlon

Siema,
ostatnio więcej czasu spędzam na zewnątrz i jeżdżę na starym góralu ojca, niestety jakoś mnie plecy bolą po tym wszysdtkim xD
Mam wrażenie, że rama jest troszeczkę za mała. Mój ojciec to tam ma ca. 175cm, ja 185 cm.
Z reguły poruszam się po jezdni, jakieś polne dróżki itd. No i tak jakoś się napaliłem na #gravel.
Początkowo myślałem o tym z decathlonu za tysiaka, ale boje się kosztów związanych z ewentualnym serwisem, jak coś się spierniczy xD Dlatego przyczaiłem się na https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-rc-500-id_8502354.html rc500.
Może głupie pytanie, ale czy to jest dobry rower na start ? Chodzi mi o to, że nie chciałbym zmieniać 1/3 osprzętu w rowerze po miesiącu.

Pozdrawiam
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MortenH: nie bez przyczyny #wykoptribanclub ma tylu członków, wejdź na tag i poprzegladaj wpisy. Ta rc500 od kilku miesięcy mi się śni, no i zamówiłem w końcu. W swojej cenie chyba nie ma nic lepszego jeśli mowa o nówkach. Opony nawet 40 można wsadzić i masz gravela - tak czytałem ( ͡~ ͜ʖ ͡°) a nawet ten triban za tysiąca jest spoko - sporo Mirków go ma
@kibellos: z tym tribanem za 999 bym tak nie szalał, do tyrania zimą i na dojazdy do pracy można braść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MortenH: Tribany z deca mają najlepszy stosunek jakość/cena, weźmiesz rc500 i będziesz Pan zadowolony ;)
@kibellos: @Wycu91: @Kamokamo:
Dzięki :) W rc100 przeszkadza mi trochę ta manetka przerzutki, tzn. nei widziałem na żywo, ale internet mi wystarczył. No i mam obawy, czy da radę mnie unieść xD

Japitole, no i oczywiście już nie ma koloru szarego, L. No to sobie poczekam, mam nadzieję że uzupełnią magazyny przed końcem sezonu( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MortenH: byłem w środę w Poznaniu w deca, nie mieli elki na stanie, gość sprawdził że w magazynie mają 5szt więc radził się pospieszyć z zakupem przez neta ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciekawe kiedy uzupełnią
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MortenH: ja mam zagadkę czy brać 520 czy 500rc. Z jednej strony chciałbym robić trasy po 100-150km tak raz na tydzień w sezonie a z drugiej sakwy i trasy np 3x 150km w trzy dni. Gravel kusi uniwersalnością a klasyczna szosa szybkością. Chodź dzisiaj na crossie z dzieckiem w foteliku na 3 km szedłem w tempie gościa na tribanie 500 tj. 33 km/h więc sama pozycja na gravelowym rowerze dołoży mi
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MortenH: masz super średnią jak na MTB. Ja na crossie chyba 25 bym nie dał rady ale mam błotniki i bagażnik do tego rower jest stosunkowo ciężki. Tak normalnie mam ok 21 ale zawsze zatrzymam się na zdjęcia itp. a autostop zatrzymuję się po 10sek ja stoję. Wysoka średnia wychodzi im po pierwsze z treningów a po drugie z dużo lepszej pozycji na szosie. Ja jak położę się na kierownicy to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MortenH: @maly_stary_rower: mi się udało na moim fitnessie/crossie - nie potrafię sklasyfikować - utrzymać niecałe 25km/h na dystansie 50km. Jakieś 3-4 kg lżejszy będzie ten triban, liczę że uda mi się te 30 przekroczyć na podobnej trasie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie mogę się doczekać.
@kibellos: No to już srogooo, ja po tych 37 km padłem na ryj, ale była to droga powrotna.
@maly_stary_rower: Te Mariny są super,ten Nicasio 2 przykładowo jest pikny, ale 5,5k xD Rozumiem, że hobby bywa drogie, ale jak dla mnie na start to cholera za dużo xD

PS.Szukałem i szukałem, aż sie udało:
https://www.pedalroom.com/bike/giant-terrago-cr-mo-26159 Tutaj jest ten rower, który teraz jest przeze mnie ujeżdżany. Oczywiście mowa tylko o ramię, bo
@maly_stary_rower No racja, też fajny. No powiedzmy, że na tyle to człowiek by się jeszcze szarpnął ale to już max. Bo to później tak jest, ktoś inny zaproponuje znowu, żeby dołożyć jeszcze 200 i znowu coś lepszego i tak w nieskończoność xd Kończymy na rowerze za 9k.