Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Opiszę sprawę w dużym skrócie bez emocjonalnego roztrząsania. Byłem z dziewczną, która zaszła ze mną w ciąże, urodziła dziecko i wkrótce rozstaliśmy się. Ona była zachwycona byciem mamusią, a ja szczerze mówiąc od samego początku nie chciałem ani wiązać z nią przyszłości ani być ojcem ani mieć cokolwiek wspólnego z zakladaniem rodziny. Przez kolejnych parę lat musiałem płacić alimenty.

Obecnie zapowiada się zmiana sytuacji, bo moja była zamierza oddać dziecko do domu dziecka. W związku z tym zastanawia mnie kilka spraw

Sprawa alimentów po umieszczeniu dziecka w ośrodku. Zarówno z mojej strony jak i jej. Domyślam się, że nie będę płacić już matce. Co jednak z płaceniem alimentów domowi dziecka? Czy może nikomu nie będę musiał już płacić?

Co z alimentami ze strony matki? Będzie musiała płacić ośrodkowi za umieszczenie tam dziecka?

Moi rodzice babcia i dziadek dziecka deklarują, że gdyby umieściła dziecko w ośrodku wtedy zabierzemy je stamtąd i oni będą się nim zajmować. Czy wtedy matka dziecka będzie zmuszona płacić nam alimenty takie same jak ja jej?

#prawo #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 41