Wpis z mikrobloga

#laptopy #dell #latitude #e6230 #bateria #cmos#cmos #bios #komputery

Mirki pomóżcie, mam w domu laptopa Dell Latitude E6230 i pewnego dnia po odłączeniu zasilacza (akumulator nie żyje) zaczął gubić ustawienia BIOS (data godzina bootowanie). W efekcie przy każdym odłączeniu zasilania jestem zmuszony ustawiać bootowanie z UEFI, by Windows mi wystartował. Jest to #!$%@? o tyle, że laptopa używa różowa i ona nie ogarnia biosu ( ͡° ʖ̯ ͡°) czy to wina baterii CMOS? Wie ktoś może jaka w tym modelu powinna być ta bateria i gdzie ewentualnie kupić? Prawdopodobnie to ta na dwóch kabelkach, ale wolę zapytać niż #!$%@?ć.
  • 8
według zdjęć płyty z allegro to rzeczywiście powinna być na kabelku, pewnie w każdym serwisie taką dostaniesz, ale z tego co widzę to chyba nie ma dostępu spod klapy, więc czeka cię poważniejsze rozkręcanie laptopa
@Wielki_Atraktor z tego co tu widzę to jest na 2 kabelkach, czyli ta jedna z częściej występujących, więc powinienem dostać gotową. Sprawdzę sklepy w okolicy, a jak nie to allegro, bo widziałem takie xD tak czy inaczej dziękuję za pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º)