Wpis z mikrobloga

Słuchajcie mircy, taka sytuacja. Kupiłem auto i przerejestrowałem, więc dostałem dowód rejestracyjny tymczasowy, lecz do 25.06.19 z uwagi na wygasający przegląd. Teraz stoi u mechanika i jest w naprawie. Prawdopodobnie jutro, tj. 28.06 auto zostanie naprawione i jadę na przegląd. Jeżeli auto przejdzie przegląd, to czy z tym papierkiem o poprawnym i ważnym przeglądzie mogę jeździć czy należy udać się do urzędu po przedłużenie dowodu tymczasowego?
#motoryzacja #prawojazdy #prawo
  • 11
@udkokurczakaaa: nie do końca rozumiem. Dostałeś miękki dowód bo zawsze się taki dostaje. Twardy powinien się drukować.

Co najwyżej przy odbiorze dowodu mogą chcieć potwierdzenie przeglądu - bo takie dostaniesz jako że nie ma gdzie go wbić.
@udkokurczakaaa: Jak zrobisz przegląd a masz nie ważny dowód tymczasowy to nie posiadasz wymaganych dokumentów na poruszanie się pojazdem.
Tym samym żeby legalnie się takim autem poruszać się po drogach powinieneś iść z zaświadczeniem z przeglądu oraz dowodem tymczasowym do urzędu celem przedłużenia tymczasowego dowodu.
@udkokurczakaaa: zależy od policjanta. Prawo mówi że ma on obowiązek usunąć pojazd nie uprawniony do korzystania z drogi publicznej z jej terenu. Czy pozwoli zjechać taki autem czy wezwie lawetę to już od człowieka zależy.
@udkokurczakaaa: Jeśli zatrzymają tak, że staniesz np. w zatoczce autobusowej, to masz kuku, bo oficjalnie nie możesz się tym autem poruszać, a stać tam też nie może. W innych przypadkach może nie być tak źle.