Wpis z mikrobloga

By tak rzec, nie wiem, co robię, ale klamka zapadła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Otóż w najbliższą sobotę, 6 lipca, o godzinie 19.00 rozpoczynam pierwszy w polskim Internecie stream poświęcony w całości filozofii. Będziemy czytać, komentować i dyskutować niewydany jeszcze w języku polskim, ale już przełożony, znakomity tekst Johna Hawthorne'a Argumenty na rzecz ateizmu. Będzie mi bardzo miło, jeżeli ci z Was, którzy zainteresowani są tematem, przyłączą się do mnie i razem pofilozofują. Nie mam pojęcia, czy to wyjdzie i jak to wyjdzie, ale jestem tego strasznie ciekawy i chętnie się o tym przekonam. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to filozoficzny #patostream...

Poniżej filmik z zaproszeniem!

#filozofia #religia #ateizm #wiara #bekazkatoli ewentualnie #bekazateistow #stream
  • 7
@JackTheDevil90: Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że pesymizm jest nazbyt pomijany przez mainstream filozoficzny? No i żeby nie rzucać słów na wiatr powiem, że spotkałem się kiedyś ze stwierdzeniem profesora filozofii który powiedział studentom coś w stylu "do mnie z filozofią pesymistyczną proszę nie przychodzić".
@Turysta_Onanista: Co za bzdurki. Przykład - chociażby etyka negatywna o której pisze profesor Julio Cabrera. Czy konferencja naukowa w Niemczech poświęcona pracy Mainländera. Temat jest chłonny i rozwojowy.

Gdyby tak generalizować jak to robisz teraz to o niczym nie warto mówić bo wszystko zostało już powiedziane. Zostawmy takie bajdurzenie Januszom a nie filozofom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Werdandi: Osobiście jestem wielbicielem filozoficznego pesymizmu, choć nie rozwijam go w swoich naukowych pracach. A ktoś, kto jest filozofem i zamyka się na jakiś pogląd - nie bardzo wiadomo dlaczego - ma chyba więcej wspólnego z dogmatyzmem, a nie z filozofią. Traf chce, że dogmatyzm i filozofia to przeciwieństwa. Nie rozumiem takiej postawy.

@Turysta_Onanista: Źródełko: Arguments for Atheism, w: M Murray (red ), Reason for the Hope Within, Grand Rapids:
@Werdandi:

etyka negatywna


Teorie etyczne o negatywnym charakterze rozwijane są od dawna (choćby negutylitaryzm). Ciężko też przyklejać im plakietkę filozofii pesymistycznej, bo nie ma w nich nic inherentnie pesymistycznego.

Gdyby tak generalizować jak to robisz teraz to o niczym nie warto mówić bo wszystko zostało już powiedziane. Zostawmy takie bajdurzenie Januszom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No nie wiem. Ot, choćby znaki indeksykalne w filozofii języka to