Wpis z mikrobloga

Jakie okolice mirki z #gdansk #trojmiasto (i może #gdynia) polecają do rozważenia przy planowaniu kupna mieszkania?
Może troche dla zawężenia obszaru:
- "na codzień" uczęszczane rejony to Przymorze, Wrzeszcz, Sopot, centrum
- aktualnie praca - Matarnia i Sopot

Szukanie ofert na Przymorzu (tu aktualnie wynajmuję) i w okolicach już raczej skreśliłem. Ceny nawet za rynek wtórny to jakiś kosmos.
Rozważałem Morenę / Jasień. Ceny trochę lepiej, ale te nowe osiedla to taki trochę kurnik.
  • 19
@1Jurko: Rozwiń:) Zwiedzałem tam parę mieszkań (Morenowe Wzgórze, Krolewskie Wzgorze, i chyba Morena Park) i to raczej bardziej upierdliwe niż pożyteczne.
Bramy główne za każdym razem były pootwierane, "ochroniarze" jeżeli byli w ogólne nie zwracali na nic uwagi, furtki boczne w niektórych miejscach rozpieprzone tak, że każdy i tak może wejść. Efekt taki, że żeby wyjść z osiedla musiałem iść na około do i tak zepsutej bramki :P
To samo w
@krootki: Coś tam do 8000 zł da się znaleźć. Faktycznie pewnie większość do remontu, ale osobiście na miejscu @natjes gdybym miał dać podobną kwotę za metr gdzieś na Jasieniu, to wolałbym sobie powoli remontować na miarę możliwości mieszkanie w Brzeźnie. Blisko do morza, do pracy by miał elegancki dojazd, dużo lepsza komunikacja miejska. No nie wiem, to on wie najlepiej czego szuka, tak tylko proponuję wziąć pod uwagę, jeżeli Przymorze, Zaspa
@KilY: Mi nie musisz mówić o zaletach Brzeźna bo ja tam urodzony, kocham tą dzielnicę i jak tylko sprzedam swoje mieszkanie to tam wracam :) Nie zmienia to faktu, że ceny tam są absurdalne a dzielnica „powinna” wyglądać zupełnie inaczej ale za to podziękujmy ŚWIĘTEMU Pawłowi, który w Brzeźnie dostał chyba najmniej głosów (procentowo).
@natjes rozważ Karwiny w pobliżu stacji PKM - normalne, ładne budownictwo, dobry dojazd pkm na matarnie i na południe Gdańska, do centrum Gdyni bajka (jednak w Gdyni też jest dużo firm i istnieje prawdopodobieństwo, że kiedyś na taką trafisz), do Sopotu też bardzo dobry, w razie czego do SKM 3km. Do tego bliskość obwodnicy.
@natjes sam stoję przed podobnym dylematem i w Gdańsku albo są ceny z dupy albo w dzielnicach, gdzie śmierdzi/jeździ 1 autobus na godzinę. To już lepiej zamieszkać w Pruszczu obok samej stacji PKP i mieć to w #!$%@?
@KilY: Brzeźno lokalizacyjnie spoko, ale tak jak @krootki pisze - z cenami trochę jak na Przymorzu. Nieznacznie lepiej, ale nadal przeginka. Już pomijając ceny to póki co nie znalazłem tam nic, co by mi pasowało, ale obserwuję :)

@kaaban Ostatnio byłem oglądać mieszkanie na Dąbrowej, więc niedaleko. Ogólnie pomysł Gdyni i rejonów Dąbrowa - Fikakowo - Wielki Kack już też biorę pod uwagę. Całkiem fajne mieszkania i dużo przystępniejsza cena.

@
w Gdańsku albo są ceny z dupy albo w dzielnicach, gdzie śmierdzi/jeździ 1 autobus na godzinę.


@kaaban: Tak bardzo prawda.

No zostaje jeszcze południe Gdańska, Chełm, Ujeścisko i reszta, ale powiem szczerze, że troche nie moje rejony i zawsze się tam czuje jakbym był w innym mieście. No i że zaraz zaatakują mnie smoki, czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@natjes tam też śmierdzi. Może nie całymi połaciami, ale jednak wali. Jedyna normalna cena w tym momencie to okolice Niepołomickiej, tam. Nie #!$%@?, mieszkania są nowe i okolica spoko, ale infrastruktura leży i kwiczy, kiepskie drogi, miejscami brak chodników i autobus rzadko, w dodatku przez mocno zakorkowany fragment.
@natjes Chełm jedynie spoko, blisko do centrum i dobra infrastruktura, ale tam też ceny już wystrzeliły - mówię o tym Chełmie w okolicach tramwaju i centrum
Polecam Przeróbkę. Ceny spoko, blisko do tramwaju, który jedzie co parę minut, dojazd wszedzie bez korków, 20 minut z buta na stare miasto. Reputacja słaba, ale to dzielnica emerytów, cisza i spokój, choć menele też sie znajdą jak to w starych dzielnicach.