Wpis z mikrobloga

Netflix wszystko spłyca - dużo efektów, kolorowo, radośnie, szybko, z akcją, ale bez pomysłu, głębi, kreatywności. "Black mirror" zostało stworzone przez Brytyjczyków, było znakomite, momentami filozoficzne, z klasą, rozmachem, trzymało w napięciu i uwodziło oryginalnością, a to co z tym serialem zrobili Amerykanie to jakaś porażka, jak można było to tak zepsuć. I naprawdę nie żywię urazy, że producenci wspierają LGBT, że lubią czarnoskórych homoseksualistów wpychać gdzie się tylko da, ale jeśli to ma być główny temat serialu, to serial przestaje być o technologii, mamy za to serial dla nastolatek, naszpikowany treścią podprogową, nudny, nijaki. Czy producenci filmowi powinni być polityczni? Nie, bo filmy stają się wówczas produktem na sprzedaż, a nie treścią artystyczną wolną od populizmów. Nie miałabym nic przeciwko Netflixowi gdyby nie był polityczny - z dzisiejszą jego popularnością może kupić sobie każdy film czy serial i go zepsuć. Fajny ten wolny rynek, naprawdę - najbogatsi go sobie zawłaszczają sprzedając jedzenie z rakotwórczymi konserwantami robione na masową skalę, sprzedając nietreściwe, rakotwórcze filmy dla mas. A jaki rozwój koncernów farmaceutycznych! Przecież ktoś nam poseansowe raki czy inne nieprzyjemne dolegliwości leczyć będzie musiał.

#netflix #film #seriale #blackmirror
M.....a - Netflix wszystko spłyca - dużo efektów, kolorowo, radośnie, szybko, z akcją...

źródło: comment_lbWPOWZUdmVjGvENcG3GQlPnFnRQEoRg.gif

Pobierz
  • 74
@Nacr00xx: Nie o to mi chodzi, ja tam jestem apolitycznym ignorantem, specjalnie wkleiłam gif z czarnoskórym (w tamtym odcinku był jedynym myślącym) bohaterem, bo kolor ani orientacja seksualna bohaterów mnie nie interesuje, o ile odcinek nie jest głównie o orientacji, seksie i głównie o kolorze skóry, ma być głównie o technologii i ma być niesamowity, a nie wywoływać znużenie. Brakuje mi mroku i niebanalnych fabuł z poprzednich sezonów.
@MK-Ultra: Mnie black mirror odrzucił, za mało fiction w science fiction.Pierwszy odcinek w ogóle głupi i nierealistyczny.Który przedstawiciel państwa zgodziłby się spenetrować świnię przed całym internetem, żeby uratować jakąś tam księżniczkę :--)
Niedawno anulowałem subskrypcję, bo poza Bojackiem Horsemanem i paroma dokumentami to tam nie ma nic ciekawego.Seriale przegadane, większość można by spokojnie skrócić o połowę.Jeszcze najlepsze że w takich serialach dla nastolatków, grają ich ludzie którzy mają czasami nawet po
@MK-Ultra: Przede wszystkim Netflix ma generowac przychody, a wiec musi trafić do jak największej liczby odbiorców dla tego widzimy w serialach rożnego typu watki homoseksualne. To sie poprostu dobrze sprzedaje, opinia medialna dla takiej platformy jak Netflix bardzo wiele znaczy.
@MK-Ultra: W końcu ktoś to zauważył. Przestałam oglądać w momencie gdy Netflix zaczął produkować, bo ich odcinki są niesamowicie kiczowate, płytkie i skierowane do 15 latków, którzy myślą, że odkryli prawdę o świecie. I to nie kwestia umieszczania czarnych, homoseksualistów itd., a po prostu słabej, sztampowej produkcji, braku pomysłu i uproszczenia przesłania tak żeby każdy bez pomyślenia mógł zrozumieć, ŻE TE KOMPUTRY TO JEDNAK ZŁE SĄ
@Tajemnicza_Melancholijna_Postac: Wg mnie w pierwszym odcinku wpływ technologii na społeczeństwo i wątek psychologiczny były ukazane bardzo realnie - niby nie lubimy ludzkiego cierpienia, a z chęcią je oglądamy błogosławiąc zło na ekranie niebieskim #pdk, oglądamy rzeczy chore, niemoralne, streamy morderstw w świątyni (później robiąc z tego memy). Ten mężczyzna, który porwał księżniczkę dobrze wiedział, że ludzie będą chcieli obejrzeć zoofilię, zostaną więc w domu i nie zauważą, że księżniczka leży
@MK-Ultra: Mnie najbardziej rozbroił (negatywnie oczywiście) ten wątek gdzie dawali sobie oceny przez apkę i na podstawie tego mieli dostęp do usług, albo nie mieli, a ludzie nie chcieli się zadawać z tymi z niską oceną i laska chciała jechać na ślub i przez niską oceną ostatecznie wylądowała na stopie z babką jeżdżącą tirem, która zrobiła jej wykład jak to ma to w dupie i nie można oceniać ludzi na podstawie
PyszneBuleczki - @MK-Ultra: Mnie najbardziej rozbroił (negatywnie oczywiście) ten wąt...

źródło: comment_2w2OAGu4m0MjXaDhfF8pPRgkzobRc34U.jpg

Pobierz
@chaczapuri: Si, jak dobrze wiedzieć, że Jacek wciąż żyw wśród Polaków. ʕʔ

@PyszneBuleczki: A tu akurat się nie zgodzę, to nie był jeden z najlepszych odcinków, ale był to i tak ciekawy komentarz dotyczący społeczeństwa. Masz insta, wstawiasz zdjęcie z wakacji, nie reprezentujesz sobą zbyt wiele i niewiele właściwie masz do przekazania, ale dzielisz się swoimi małymi osiągnięciami z całym światem, na dokładkę ładna buzia i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MK-Ultra: za zwalanie tego na wolny rynek. Wątpię, by BM na początku robi odcinki dla samej sztuki - raczej też chcieli zarobić na czymś co zyska oglądalność. Po ostatnim sezonie ten zły wolny rynek zweryfikuje, czy będzie nadal zainteresowanie kolejnymi sezonami BM. Osobiście po ostatnim sezonie nie odczułem, by mi coś wciskano, najnormalniej ten sezon był bardzo słaby, a w szczególności ostatni odcinek z fabułą wyrwaną z typowego filmu familijnego z