Wpis z mikrobloga

Zamierzam kupić #xboxone x jako że mam super wspomnienia z #xbox360
A mój komputer PC do giercenie już nie domaga (i wyszło że na nowy musiałbym wyładować 5,500zł)
Przeliczyłem że taniej wyjdzie #konsole + #telewizory lub #monitory
Z czego te drugie będzie lepsze, bo mam mało miejsca w pokoju taka kawalerka.

CO do TV myślęna https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-philips-led-43pus7334,id-1379574 ale czu taki potwór się zmieście, do podpięcia pod komputer kiepsko będzie na takie coś patrzeć z bliska, lepiej monitor.
Proszę was o poradę.
ps. są jakieś tanie systemu audio pod tę konsolkę by fajnio wszystko grało?
  • 30
@KaluHeHe: Nie bierz tv Phillipsa mają potworny input lag. Na twoim miejscu kupiłbym monitor 27 - 29 cali 4k albo 2k. Sam gram sobie na w 1440p na 27 calach i jest bardzo spoko. A i jak byś chciał sobie sprawić monitor 4k to sprawdź żeby tą rozdzielczość na hdmi obsługiwał w 60hz (hdmi 2.0) bo często mają na displayu i wtedy masz problem bo Xbox nie ma pd.
A mój komputer PC do giercenie już nie domaga (i wyszło że na nowy musiałbym wyładować 5,500zł)

Przeliczyłem że taniej wyjdzie #konsole + #telewizory lub #monitory


@KaluHeHe: ehe, też byłem taki naiwny, niestety. Dobrze że kupiłem One S i nie wydałem 2x tyle na konsolę. Różnicę bardzo szybko oddasz w grach, chyba że będziesz grał w przeciętniaki + gry w wersjach podstawowych z Game Passa. Gry które na PC w wersjach
IMO konsole poza switchem


@Czarzy: słicza nawet kupić chciałem, mam taką myśl że pC + swich jak jade do pracy albo coś :>

Jednak obserwacje są takie że swicz ma drogie utrzymanie, kosztuje tyle co XBOX S
@KaluHeHe: ale switch wygrywa nie tylko mobilnością, także exclusivami (wszelkie gry imprezowe typu Mario itp), minus taki że gry jeszcze droższe niż na XOne i PS4

ogólnie to ja nie hejtuję konsol tylko mówię jak to było w moim przypadku - włączam ją od święta a gram na gamingowym laptopie ("gamingowym" bo kosztował mnie ~4k rok temu, do tej pory wszystkie gry odpalam może nie na ultra ale normalnie), jak mam
@Czarzy: @sEB-q: Ja sięnie zgodze, nowe gry w dni premiery na PC kosztuję tyle samo co na konsole.
Tylko Nitendo siewybija - prawie 300zł
Lepiej steruje mi się padem (nauczyłem sięna X360 - którą świetnie wspominam, szkoda że zalałem ją przypadkowo - boli jak ch... (podłaczona pod tv w 1 pokoju byłą)

Z niezaleznych testów wynika że Xbox One X ma moc obliczeniową graficzną na poziomie RTX 2060 (która kosztuje
@Czarzy: Od tych Twoich głupot można dostać raka. Które to gry kosztujące na PC 30 zł na konsolę kosztują 200? Co do pada, dopiero po kupnie konsoli dowiedziałeś się, że obsługuje się ją padem (pomijając, że xbox ma obsługę myszy i klawy, narazie dla kilku tytułów)? Zdajesz sobie sprawę, że to nie świadczy o Tobie najlepiej? Jakim paralitykiem trzeba być, żeby kupić konsolę i jęczeć, że trzeba grać padem? ( ͡
@sEB-q: @rbbxx: https://lowcygier.pl/ przecież tu jest stronka, sprawdźcie sobie ceny promocji + ich częstotliwość pc vs konsole i tyle :)

Na padzie gra się wygodnie we wszystko co nie wymaga szybkiej i precyzyjnej reakcji, także granie w FPS to masochizm jak przez większość życia grało się na PC mysz+klawiatura, ale rozumiem że koledzy pewnie #consolepeasants i będą bronić wszystkiego co z nimi związane więc ok
@violentj: to co up,
@violentj: Akurat Ty też głupoty wypisujesz. Nie ma nic wygodniejszego i bardziej precyzyjnego do fps-ów niż klawa i mysz. Granie w ten rodzaj gier na padzie to paraolimpiada. Inna sprawa, że trzeba być niezłym dzbanem, żeby kupić konsolę i narzekać, że każą grać padem.