Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #pcmasterrace
@x-kom
Panie i Panowie z x-kom, dlaczego stosujecie taki #!$%@?ący "sprytny" marketing? Dostałem zlecenie na peceta, zrobiłem koszyk, sprawdziłem dostępność każdej części - przy każdym komponencie zielony zegar z informacją, że jeżeli zamówię w ciągu 2 godzin i 39 minut, to jutro dostanę sprzęt. Zajebiście. Zamówienie zrobione ok. 13, a po 16 przychodzi mail "zamówienie oczekuje na realizację" a w nim - o ja #!$%@?ę - jakie terminy: 10, 11, 12 lipca.
Nosz #!$%@?, jutro jest 9 lipca! A wszystko miało być na jutro! 11 lipca powinienem już zapomnieć o robocie, sprzęt oddany, klient zadowolony, a tu wychodzi na to, że dopiero 12 lipca będziecie mieli wszystko do obioru. I to ja muszę dzwonić i się tłumaczyć, że jednak nie zdążę w terminie.
Po jakiego grzyba piszecie w takim razie te bzdury o dostępności w trakcie zamawiania? Tak jak Was polecałem, to teraz przestanę. Nie szanuje takiego modelu biznesowego, kij Wam w oko. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 50
@Inboxie: Ja zamówiłem tydzień temu laptopa i chociaż zadzwoniłem o 15:30 (do 16 można było zamówić "na jutro") i powiedzieli mi, że może go nie być, bo dość późno dzwonię. Dopowiedzieli, że jak otwierają o 10, to może być nawet po 3 godzinach. Na następny dzień mail po 8, że już do odebrania. Akurat w moim przypadku byłem pod wrażeniem.
@Inboxie A i taki przykład dla kontrastu. Jak zamawiam cos z niemieckiego amazonu to zawsze jest na czas. Ba, ostatnio zamówiony dysk przyszedł mi dzień wcześniej niż powinien. - o jak tu się nie dziwić, że ludzie kupują u zagraniczniakow.
@anczej_bulwa: Dokładnie tak
@Inboxie: Muszą skomplementować sprzęt więc nie ma co się dziwić, tym bardziej, że pewnie jeszcze wziąłeś ze złożeniem, a 2 dni(gdybyś odebrał 10) to naprawdę niezły wynik. Każda część osobno pewnie byłaby na drugi dzień, ale teraz muszą wysłać wszystko razem.
@Inboxie: Nie robiłem nigdy zakupów w x-komie, więc nie wiem, ALE czy ten widget pokazujący "kup teraz, otrzymasz jutro" nie tyczy się przypadkiem zamówień kurierem? Taka była moja pierwsza, najoczywistsza myśl. Przecież wiadomo, że oni nie mają całego asortymentu w każdym sklepie i jeśli wziąłeś opcję odbioru osobistego, to ten sprzęt musi najpierw z ich magazynu dojechać do tego sklepu (inna sprawa, że termin 12 lipca to i tak długo).
Btw,