Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #pcmasterrace
@x-kom
Panie i Panowie z x-kom, dlaczego stosujecie taki #!$%@?ący "sprytny" marketing? Dostałem zlecenie na peceta, zrobiłem koszyk, sprawdziłem dostępność każdej części - przy każdym komponencie zielony zegar z informacją, że jeżeli zamówię w ciągu 2 godzin i 39 minut, to jutro dostanę sprzęt. Zajebiście. Zamówienie zrobione ok. 13, a po 16 przychodzi mail "zamówienie oczekuje na realizację" a w nim - o ja #!$%@?ę - jakie terminy: 10, 11, 12 lipca.
Nosz #!$%@?, jutro jest 9 lipca! A wszystko miało być na jutro! 11 lipca powinienem już zapomnieć o robocie, sprzęt oddany, klient zadowolony, a tu wychodzi na to, że dopiero 12 lipca będziecie mieli wszystko do obioru. I to ja muszę dzwonić i się tłumaczyć, że jednak nie zdążę w terminie.
Po jakiego grzyba piszecie w takim razie te bzdury o dostępności w trakcie zamawiania? Tak jak Was polecałem, to teraz przestanę. Nie szanuje takiego modelu biznesowego, kij Wam w oko. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 50
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Inboxie: #!$%@?ć xkom, znajomy chciał kupić sobie mi9 bo podobno u nich jest, taki #!$%@? sami zamawiają z chin bo w magazynach pustki więc musisz czekać i jeszcze przepłacasz 400zł, nie pamiętam kiedy ostatnio coś tam kupiłem od 5 lat wszystko zamawiam na własną rękę a nie jakiś pośredników którzy tylko nabija mi 20+% ceny na marży.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Inboxie: media expert to samo. Zamawiam słuchawki z odbiorem na następny dzień jak to sami reklamują na swojej stronie, przychodzą do sklepu dopiero za 3 dni.
  • Odpowiedz
@Inboxie: o #!$%@?, przypomniałeś mi moje zderzenie z polska rzeczywistością.
Nauczony tym, ze jak na amazonie piszą, ze cos będzie jutro to jest jutro, kupiłem tak jak Ty w x-kom pare rzeczy które tez miały napisane, ze bedą u mnie jutro.
Wysłali łaskawie po 4 dniach xD jak dzwoniłem zeby sobie wsadzili teraz, to ze mam do kuriera dzwonic. Kurier nic nie wie xD potem kurier, ze tylko nadawca może.
Pp
  • Odpowiedz
@Alex_mski: Te marze na sprzecie i tak sa smiesznie niskie, na poziomie 1-3%. W pewnym momencie firmy handlujace hardware zaczely zarabiac na przesylkach ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Inboxie: tak, tak. Wszystko ma byc 'na juz', a pozniej bedzie placz, ze 'kuurlaaa, zle zlozyli, nie sprawdzili, a teraz nie dziala!!' xD

Sprzedac kazdy potrafi, zlozyc, zeby to bylo jakos sensowne to juz nie kazdy, zostawic godzine na testowanie, o nalozeniu pasty nie wspomne (bo nie wiem czy brales), spakowac, zabezpieczyc w transporcie, a dzien ma tylko tyle godzin ile ma.

Coz, jak chcesz szybciej to sobie sam zloz ;)
  • Odpowiedz
@stormkiss: Składam sam od 1993 r. Składam sobie, przyjaciołom, rodzinie. Nie pobieram prowizji, czasem dostanę upominek. Teraz termin był krótki z prostej przyczyny - wyjeżdżam na długie wakacje, nie chciałem tego robić jednocześnie się pakując. Gdyby sprzedawca uczciwie określił dostępność - odmówiłbym złożenia, bo nie tak się umawiałem.
No ale wiesz, szanuję Twoja opinię. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Inboxie: Ja wczoraj kompletowałem zestaw i sporo części wyszło taniej z niemieckiego Amazona, w tym lepsza karta graficzna za mniej xD
  • Odpowiedz
@Alex_mski: W x-komie kupowałem od ponad 9-10 lat, mam blisko, parę kroków do sklepu. Kupowałem dla siebie i do firmy, nigdy nie musiałem mieć "na już", więc nie zwracałem szczególnej uwagi na dostępność i terminy, przychodziło po dniu-dwóch, to odbierałem, zawsze osobiście, nigdy kurierem. Kilkadziesiąt tysięcy tam zostawiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie składam komputerów zawodowo, nie z tego żyję, więc nie musi się opłacać.
Ale akurat
  • Odpowiedz
@psposki: Akurat z amazona - każdego europejskiego i zazwyczaj ze stanów - zamówienie dochodzi NAJPÓŹNIEJ w terminie, to fakt. Wychodzi na to, że nie opłaca się równać do lepszych, tylko spokojnie i bezpiecznie zmierzać ku średniej... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz