Wpis z mikrobloga

Hej, z racji tego ze mam za dużo czasu wolnego wymyśliłam sobie, ze posprzatam piwnice i zrobię w niej małą siłownie. Moja wiedza na temat budowlanki nie jest zbyt szeroka to zwracam się o pomoc do Mirków z #budownictwo i tych co się na tym znają. Jak najtaniej i najlepiej załatwić sprawę ze ścianami? Mogę je po prostu umyć i nałożyć jakiś impregnat? Interesuje mnie tylko schludny wygląd i brak rozwijającego się grzyba :D jeśli chodzi i podłogę to załatwiłam takie maty wymyśliłam ze przyczepie je na taśmie dwustronnej i viola ( ͡° ͜ʖ ͡°) załączam więcej zdjęć w komentarzach. Mirki proszę o pomoc! #remontujzwykopem i trochę #mikrokoksy
Czarnulencja - Hej, z racji tego ze mam za dużo czasu wolnego wymyśliłam sobie, ze po...

źródło: comment_2SFe1rRq8OgOlxbWlywZCgh7jXn2vMY4.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@Czarnulencja: UNIGRUNT + FARBA BIAŁA KABE

1. Odkurzyć musisz i przetrzeć na mokro szmata
2. Pędzlem/szczotka grunt nanieść obficie (nalej sobie do wiaderka by wygodnie się moczyło pędzel)
3. Wyschnie, tą samą szczotka (po umyciu jej) możesz pomalować na biało ściany, dwie warstwy wystarcza.

Będziesz miała dzięki temu jasno tam ;)
Płyt nie kręć, bo grzyb wyrośnie pod nimi.

Na posadzkę sugeruje kupić FARBE DO BETONU.
  • Odpowiedz
@ravau: Dziękuje za dokładna instrukcje! Zaraz jadę do Obi. A co do podłogi szczerze wole te maty bo nadają trochę miękkości podłodze i lepiej będzie się ćwiczyło. Sądzisz ze to będzie błąd i stworzy się pod nimi grzyb? To jest takie linoleum grubsze.
  • Odpowiedz
Jest okno, jakaś kratka wentylacyjna ale nie wiem czy drożna + pochłaniacz wilgoci postawie


@Czarnulencja: jeśli w piwnicy jest wilgotno, to ściągnij te maty, wstaw pochłaniacz wilgoci (ale taki budowlany, można wypożyczyć), osuszaj to przez 2-3 dni i dopiero gruntuj ściany.
Posadzkę - hgw co to - więc o ile jest wylana, a nie klepicho, również zagruntuj. Najtaniej zwykłym gruntem, ale dobrze byłoby użyć gruntu do betonu - jest gęstszy.
Jak
  • Odpowiedz
@Czarnulencja: Jak tam jest cegła to zbij trochę zaprawy pomiędzy cegłami by ładnie wyglądała i zapytaj w sklepie budowlanym o jakiś środek co cegły. Będzie kozacko
  • Odpowiedz