Wpis z mikrobloga

Hej, z racji tego ze mam za dużo czasu wolnego wymyśliłam sobie, ze posprzatam piwnice i zrobię w niej małą siłownie. Moja wiedza na temat budowlanki nie jest zbyt szeroka to zwracam się o pomoc do Mirków z #budownictwo i tych co się na tym znają. Jak najtaniej i najlepiej załatwić sprawę ze ścianami? Mogę je po prostu umyć i nałożyć jakiś impregnat? Interesuje mnie tylko schludny wygląd i brak rozwijającego się grzyba :D jeśli chodzi i podłogę to załatwiłam takie maty wymyśliłam ze przyczepie je na taśmie dwustronnej i viola ( ͡° ͜ʖ ͡°) załączam więcej zdjęć w komentarzach. Mirki proszę o pomoc! #remontujzwykopem i trochę #mikrokoksy
Czarnulencja - Hej, z racji tego ze mam za dużo czasu wolnego wymyśliłam sobie, ze po...

źródło: comment_2SFe1rRq8OgOlxbWlywZCgh7jXn2vMY4.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@Czarnulencja: a będzie nasiąkać woda/potem? Serio pytam :p
Wolałbym mieć farbę do posadzek, a ten podkład daj sobie pod ławeczkę do ćwiczeń, czy pod atlas, czy drabinkę, ale nie na całą powierzchnię. Łatwiej czystość będzie utrzymać wycierając ściera podłogę tylko zagruntowana/pomalowana
  • Odpowiedz
@Czarnulencja wydaje mi się że najpierw powinnaś zadbać o wentylację i przewietrzanie tego miejsca. Jeśli piwnica jest na poziomie 0 lub częściowo jest wkopana w ziemię to wystarczy otwornica i 2 dziury. Chodzi o to że nawet najlepsze preparaty na nic jeśli nie zapewnia wymiany powietrza bo wilgoć dalej pozostanie. To jest najważniejsze co możesz zrobić. Ja bym zrobił zabudowę z płyt OSB na stelażu drewnianym - ot jakieś deski oby nie
  • Odpowiedz
@Czarnulencja #!$%@? biala farba. Oczywiscie wczesniej przygotowac podloze.

Na tasmie dwustronnej podloga to slaby pomysl. Pod wplywe ruchu tasma sie oderwie i zaczna Ci te podklady jezdzic. Wspomniesz moje slowa
  • Odpowiedz
@Czarnulencja: Jak chcesz zrobić na bogato, to ogarnij ściany xypexem, preparat zatrzyma wilgoć, następnie zrób przedściankę z gk, grzyba pod nim już nie uświadczysz. Potem troche szpachli, malowanko i gotowe.
  • Odpowiedz
@Czarnulencja: Ściany sufit i podłogę odpylić i zagruntować gruntem CT17 lub od biedy UniGruntem. W zupełności wystarczy. Żeby ci taśma trzymała to podłoga musi być dobrze odpylona i zagruntowana. Oczywiście z czasem taśma puści więc od razu możesz zastosować jakiś klej poliuretanowy (do kupienia na działach z farbami i lakierami). Jeśli podłoga jest nierówna to od razu daruj sobie półśrodki - RÓWNAJ. Najlepszym wyjściem jeśli tam będą upadać obciążenia to chyba
  • Odpowiedz
ludzie piszący o ścianach z gk w wilgotnej piwnicy to chyba wynieśli swoje zajebiste wzorce z programu usterka i to w tym negatywnym świetle XD ścianki z gk grzyb #!$%@? szybciej niż twój stary pijany wyzeruje sete na hejnał xD a niech tylko ktoś powie, że #!$%@?ę to mu #!$%@? wstawie 632 faktury za montaż/sprzedaż gk xD
  • Odpowiedz
Drodzy Mircy zapadła taka decyzja: -ściana po lewo jest biała i przykryta grubo farba także to mam już wyczyszczone i będę gruntowala i jedziemy na biało, ta środkowa i prawa dłutuje wszystko i czyszczę potem tez grunt i tu tylko impregnat. Cegła mi się spodobała jak zaczęłam czyścić ścianę :D Zapewnię przepływ powietrza. A co do podłogi to jeszcze pomyśle plus info ze podłoga tez jest z cegieł.
  • Odpowiedz
@Czarnulencja jakbym miał na bogato robić to bym walnal posadzkę przemysłowa i ewentualnie na to maty. A jak nie to betonik cyk cyk cyk maty przykleić jakimś normalnym klejem żeby nie odlazily i się nie ruszały i gotowe
  • Odpowiedz