Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czesc Mireczki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam do was pytanie.. Mam 25 lat. Obecnie mieszkam za granica. Jednakze w przyszlym roku chcialbym wrocic do kraju. Odkladam kase - w tym roku bedzie to ok. 60 tys zl. Chcialbym w koncu zamieszkac ze swoja dziewczyna, dlatego tez mysle nad wzieciem kredytu I zakupem mieszkania w okolicach Warszawy (moze Legionowo?). Kredyt bralbym na siebie. Po powrocie praca w zawodzie (inz). Szczerze mowiac, troche przeraza mnie fakt placenia calkiem sporej raty przez kolejne 20-30 lat... Patrzac na oferty kredytow hipotecznych jestem zalamany … Splacasz 150 albo I wiecej procent wartosci kredytu. Wynajmowac jednak nie chce, bo to bardzo duzy koszt I mieszkanie nie staje sie twoje…

Polecicie jakies stronki nt. kredytow? Co sadzicie w ogole?

#mieszkanie #rozowypasek #zwiazki #praca #kredyt

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 38
ŻarliwaŁania: 60 tys PLN? to chyba wklad własny na kawalerkę na zadupiu w Polsce B.
60 tys to żadne pieniądze, a na dodatek aby dostać tutaj kredyt musisz mieć w Polsce stabilne źródło dochodu przez jakiś czas.
Zajrzyj na bloga Michała Szafrańskiego Jak oszczędzać pieniądze. Tam jest dużo porad i kalkulacji czy o ogóle kupno mieszkania się opłaca

Zaakceptował: sokytsinolop
@Kormas: No nie wiem, ja się wlaśnie buduje za tyle ile był w 2016 roku ten sam projekt wyceniony (mam go już jakiś czas), a kredyty hipoteczne mają teraz bardzo, bardzo niską stopę + niski wibor, który sobie na pewno kiedyś wzrośnie do pewnie tych 5-6%. Coś za coś. Albo tanie mieszkanie albo tani kredyt. Podobno ceny mieszkań mają spadać za jakieś 2-3 lata. Tylko nikt nie wspomina względem jakich cen.
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wracaj
w Polsce łatwo o pracę ma programista, w miarę robotnicy na stanowiskach operator koparki czy dźwigu, jak jesteś inżynierem bez doświadczenia to może się okazać, że będziesz rok pracy szukał za kasę pozwalającą wogóle na wynajem

masz wkład 60 tysięcy ? i co kupisz?
w Warszawie mieszkanie to około pół miliona, co chcesz za 60 tysi kupić ? balkon ?
kredyt ? żeby spłacać go to musiałbyś dostać