Wpis z mikrobloga

Płatności kartą staną się irytujące. Kod PIN trzeba będzie podawać nawet dla kwot poniżej 50 zł

W skrócie zmiany wymuszone przez "2nd Payment Services Directive"

Cel zmian to głównie zmniejszenie ilości transakcji realizowanych za pomocą kart. Nasze konto bankowe ma się stać bardziej praktycznym elektronicznym portfelem.


Jak wyjaśnia Bankier bez kodu dokonamy tylko czterech transakcji do 50zł, piąta będzie wymagała autoryzacji, nawet jakby była za złotówkę

Maksymalna kwota pojedynczej transakcji, jaką zapłacimy bezstykowo, będzie wynosić 50 euro, czyli ok. 210 zł.

Suma transakcji zbliżeniowych następujących po sobie nie będzie mogła z kolei przekroczyć 150 euro (ok. 640 zł)

pod tej restrykcji wyjęte są jedynie usługi związane z parkowaniem i autostradami.


Wysokość kwoty, która przy płatności zbliżeniowej nie wymaga podawania kodu, ma zostać zwiększona z 50 do 100 zł, ale w II kw 2020 roku.

Banki będą musiały określić sytuacje, w których potrzebne będzie tzw. "silne uwierzytelnienie"

Przepisy rozszerzą też katalog firm, które - za zgodą użytkownika - będą miały dostęp do jego konta.


#polska #ekonomia #gospodarka #pieniadze #finanse #banki #neuropa #4konserwy #prawo #zakupy
grubson234567 - Płatności kartą staną się irytujące. Kod PIN trzeba będzie podawać na...

źródło: comment_9TrMqmtnHa08zbE4jsZKQcqGSFhWiE8q.jpg

Pobierz
  • 18
@krpablo: Generalnie ApplePay i GooglePay na szczęście można ustawić samemu górną kwotę. W przypadku np. Santandera robi się to też po stronie banku dajac limity po stronie karty.

Takie ograniczenia oznaczają jedno -> rynek nie znosi próźni i będzie to mini eldorado dla innych form płatności, począwszy od GPay i Apay, skończywszy na operatorach szybkich płatności pokroju przelewów, dotpayów i innych
no to co za problem, jak czesto placisz do 50zl wiecej niz 4 razy dziennie


@niepanimaju: Nie wiem jak tobie, ale mi się zdarzają takie dni. Wystarczy że robisz drobne zakupy w 5 różnych sklepach i już w 5 będziesz musiał klepać pin, niezależnie od kwoty.
@grubson234567:

Cel zmian to głównie zmniejszenie ilości transakcji realizowanych za pomocą kart.


to wszystko wyjasnia xD ktos sobie tak zdecydowal i #!$%@? xD #!$%@? z postepem, #!$%@? z wygoda. xD ludzie maja placic mniej kartami xDD
@Nuckyy: Po pierwsze grzeczniej dziecko, po drugie to nie pierwszy raz gdy krzyczysz, złapany w ciągu 2 dni za rękę. Podziwiam ciebie jako swojego fana, niezależnie od tego co wrzucę, zakopujesz jako jeden z pierwszych. Albo to automatyzacja, albo jesteś moim wiernym anty-fanem odświeżającym profil co kilka minut.
@kulass: Trollujesz. O tym że jestem na liscie auto-zakopów przez manipulatorów wiem od dawna, a automatyzacja jest faktem bo cymbał wpadł tez przed wczoraj gdy na mikroblogu podlinkowałem stare znalezisko bez aktywności od ponad pół roku. Zgadnij co się na nim działo z moja aktywnością ;) Ale tak to jest gdy leci skrypt po profilu, bez analizy treści lol
@grubson234567: Czy ty dalej cymbale sugerujesz, że we wpisie (patrz niektórzy przeglądają neuropa i 4konserwy, a nie czyjś profil) w którym przeklejasz cały artykuł sprzed pół roku i nawołujesz klakierów podobnych sobie do wykopywania znaleziska sprzed pół roku i to, że ci to wytknąłem jest moją wpadką i dowodem na to, że ja używam skryptów. Jeszcze raz odpocznij od wykopu i lecz swoje urojenia, bo wpadniesz w niezłą paranoję. Już na
@kulass: To jest moja wpadka i jego dowód, że używam skryptów i nadaję się do zbanowania: https://www.wykop.pl/wpis/42523597/tak-sie-konczy-szeryfowanie-ministra-zerro-ktory-z/#comment-149626985 bo śmiałem mu wytknąć że wrzuca wpisy artykułów sprzed pół roku i reklamuje znaleziska sprzed pół roku. Jak skomentować takie urojenia? No popatrz wrzucił reklamę znaleziska sprzed pół roku(zaplusowany przez 60 neuropejskich dzbanów) na mirko i ktoś w nie wszedł, no nie może być, to skrypty!! I to jest moja wpadkaXDDDD Zresztą to już