Wpis z mikrobloga

#slubodpierwszegowejrzenia #slub #zwiazki #zonabijealewolnobiega #niebieskiepaski #rozowepaski #intercyza

Intercyza majątkowa a czy wy macie już te sprawy załatwione? To jest niemal tak ważne jak testament.
Jeśli nie wy, to czy wasi znajomi maja? Dziwi mnie fakt ,ze tak mało ludzi korzysta z takiego rozwiązania a szczególnie się to tyczy Panów. O kobietach nie mówię bo one to w większości są zabezpieczone przez Państwo + kobity na 90% wygra w sadzie bo jest kobitą.
  • 23
@a-lexis tylko jedna koleżanka narzuciła intercyzę facetowi. A o wygranej w sądzie to nie wiem o czym mówisz, bo jak o podziale majątku to prawo ci daje 50 procent majątku i zwrot 50 procent nakładów i wydatków z majątku osobistego na wspólne rzeczy i jeszcze nie widziałam, żeby płeć miała przy tym znaczenie xd
@Asterling: ta ale jak sie dorobisz czegoś nie wiem chatę postawisz czy mieszkanie kupisz to już nie tak fajnie i te dobra lepiej mieć na piśmie a najlepiej to sprzedać wszystko i podzielić kasę.
@agaja ile jest kobiet bardziej majetnych od swojego męża? W większości działa to w drugą stronę, bo kobiety nie chcą się żenić z gorszym od siebie i patrzą na takich gości z obrzydzeniem. W większości to kobiety zarabiają na rozpadzie małżeństwa, bo dostają połowę majątku wypracowane wspólnie, a same zarabiają mniej od faceta, a więc ich wkład w ten wspólny majątek był mniejszy niż 50%.
ta ale jak sie dorobisz czegoś nie wiem chatę postawisz czy mieszkanie kupisz to już nie tak fajnie i te dobra lepiej mieć na piśmie a najlepiej to sprzedać wszystko i podzielić kasę.


@a-lexis: Ty to chyba nie wiesz jak dziala intercyza. Intercyza wplywa na to co masz przed Slubem, to co sie dzieje w trakcie zwiazku jest dzielone. Wiec jak postawisz chate to i tak polowa idzie do ciebie nawet