Wpis z mikrobloga

Dobra idę jutro na siłkę 1 raz od kilku lat, na co uważać? Rozgrzewka wiadomo i polecę coś takiego:

Przysiad: 2×5, 1×5+
Wyciskanie sztangi, leżąc : 2×5, 1×5+
Podciąganie: 3×6-8
Uginanie na biceps: 3×10-12

Dam rade czy umrę tam? Wiadomo ciężar tak żebym dal rade 2x5

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
  • 23
@Rafi66: O, Greyskull ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze jestem ciekaw jak bardzo ten trening jest efektywny, skoro całość można zrobić w 30 minut ¯_(ツ)_/¯
@psposki: Jedni przebiegną kilometr i będą odpoczywali cały dzień ze zmęczenia, drudzy na rozgrzewkę jebną 10km i dopiero zaczynają funkcjonować. Bez żadnych aluzji, kwestia indywidualna ( )
@Devilwind: Nie ma żadnych dowodów płynących z badań naukowych, ze krótkie przerwy są pod jakimkolwiek względem lepsze. Wręcz przeciwnie - przerwy 2 i więcej minut między seriami dają więcej korzyści. Przede wszystkim regeneracja adenozynotrifosforanu + regeneracja układu nerwowego.
@Rafi66:

A barki gdzie? Podciągaj się podchwytem i OHP na koniec wrzuć zamiast izolować biceps.


Tego nie rób, spieprzysz sobie push : pull ratio, poza tym nie potrzebujesz więcej pracy na przedni akton barku.
Rób ten plan w taki sposób jak autor programu chciał, serio.

Pół minuty? To ja wczoraj po siadach na 12 powtórzeń chyba z 10 minut musiałem odpocząć zanim mi się udało do martwego zebrać.


W taki sposób
@VitalyiPOL:

Przecież to niczym niepoparte bzdury


WTF

Jasne, nie #!$%@? sobie barków ani kolan jednym treningiem czy miesiącem. Ale kilka lat? To już całkiem prawdopodobne. Przerzucasz z jednej strony setki ton żelaza więcej.

No sory, ale jeśli negujesz istnienie grup mięśniowych, które są względem siebie antagonistami albo uważasz, że balans między nimi jest niepotrzebny to mi się nie chce spierać.

Możesz sobie rozwalić biceps robiąc OHP albo mieć przykurczone dwójki przez
@Devilwind: jak robisz? przerwy po 30 sekund? jak Ci wystarcza tyle i czujesz się zregenerowany, to se rób. natomiast w zdecydowanej większości przypadków nie będzie to wystarczająca przerwa i nie zregenerujesz się odpowiednio do następnej, więc następna seria nie będzie tak ciężka jak poprzednia (a może lepiej powiedzieć "tak ciężka, jakby mogła być"), ergo objętość treningowa będzie nieoptymalna (zakładając, że zaplanowana objętość jest optymalna, ale jeśli nie czujesz się przetyrany po
@Minerva418: Napiszesz dlaczego czy jedyne na co cię stać to WTF i bezmyślne powtarzenie po innych? Tak jak pisałem, niepoparte naukowo bzdury, nie ma ani jednej naukowej publikacji, która by potwierdzała, że ratio push/pull powinno wynosić np 1:2, więc można to wrzucić to do koszyka BROSCIENCE razem z innymi siłownianymi bzdurami.

Masz słabsze partie, to poświęcasz więcej uwagi w miarę potrzeby, a nie podążasz bezmyślnie za jakimś mitycznym ratio bez poparcia
@Devilwind: jeszcze raz: jeśli Ci te 30 sekund wystarcza, to rób 30 sekund. ja mówię, że co do zasady wygląda na to, że dłuższe przerwy mają znacznie więcej benefitów. nie jestem tez zwolennikiem robienia przerw ze stoperem. kończę serię, robię przerwy tyle, ile czuję, że mi wystarczy, robię kolejną serię. nic na siłę
@VitalyiPOL:

nie ma ani jednej naukowej publikacji, która by potwierdzała, że ratio push/pull powinno wynosić np 1:2,


Czy ja gdziekolwiek napisałem, że ma być push/pull 1:2? Nie.

Te ratio to jest skrót myślowy i faktycznie nie ma naukowych publikacji badających skróty myślowe.
Chociaż to, że brakuje badań nie oznacza, że coś nie zachodzi.

Dla przykładu - obecnie nikt nie przeprowadza badań, które by potwierdzały pierwsze prawo termodynamiki. Dlaczego? Bo jest dowód.