Wpis z mikrobloga

Mirki, jednak kupiłem fabryczny tuner, jednak to, że pracuję głównie z terenu zaważyło o jego zakupie z #aliexpress
Jeszcze nie testowałem, dopiero go ładuję, ma wbudowane dwa akumulatorki. Nie wymaga kabla sterującego, obsługuje dopasowanie od 5 do 1500 Ohm.
Cena na ali kilka stówek niższa jak w Polsce.

[opis odnośnika]536,18 zł 22%OFF | Magnetic Hold Version Mat-125E Hf Auto-Tuner 120W Antenna Automatic Auto Tuner air mouse
https://s.click.aliexpress.com/e/pu9AX5O
#krotkofalarstwo #kf
A.....3 - Mirki, jednak kupiłem fabryczny tuner, jednak to, że pracuję głównie z tere...

źródło: comment_1ESuUrfJpTkSXSBUGscxvS4i3U2aWzhA.jpg

Pobierz
  • 6
@OkoMoskwy @lesio Tuner z Aliexpres Uczucia mieszane lecz na plus, to taka moja wczesna opinia, myślałem że automatyczne strojenie tunera będzie dokładniejsze, dzisiaj pierwszy raz odpaliłem tuner, w terenie, udało się dopasować nawet EndFed na balunie ze zdjęcia 20metrow długości 2m nad ziemią na pasmo 80m i 160m do swr 1.2 (80m) i 2.0 (160m). Zaobserwowałem, że na strojeniu manualnym stroi się wolniej, ale o wiele dokładniej niż na automacie (można zejść
A.....3 - @OkoMoskwy @lesio Tuner z Aliexpres Uczucia mieszane lecz na plus, to taka ...

źródło: comment_WwQNUI3FS1zzGNdbUKDFfiiis82ySs6S.jpg

Pobierz
@Alien123: Dzięki za info. Zapamiętaj: to że antena będzie miała zajebisty rezonans w danym pasmie, nie oznacza iż będzie efektywna. Fizyki się nie da niestety oszukać.