Wpis z mikrobloga

@paulinio: I nie to żeby ten elitebook był jakimś badziewiem to jeden z najlepszych laptopów konwertowalnych, sprzęt premium, chodzi tutaj o połowę ceny nowego, jak będzie ci nie pasował to dużo nie stracisz, a gwarancję i tak masz międzynarodową, ponad 22 miesiące d2d z oryginalnych 36 będą pewnie mieć, bo elitebookach jest na maszynę czysta kalkulacja z tych konwertowalnych zabawek. Ze sprzedawców handlujących elitebookami okoliczny na allegro i bjorm z forum
  • Odpowiedz
lubię Twoje posty, ale mi brakuje podobnych zestawień notebooków do pracy / biznesowych :(


@Adaslaw: Tam za dużego wyboru i tak nie ma tzn. może i jest, ale większość teraz bierze ultrabooki, ogólnie kilka modeli na krzyż. Z 14-stek della 7490, thinkpad t490s teraz się popsuł i jest jednym wielkim lutem i klienci się wypieli na lenovo niektórzy jeszcze rozważają T490, nie mówiąc już o tym, że polski serwis thinkpadów pozostawia
  • Odpowiedz
@Pustulka: Mam pytanie, co do lapków do 1500zł i 15 cali. Z czego wynika tak mała różnica w cenie pomiędzy Lenovo 330-15 z ryzenem 3 2200U/12GB RAM/256SSD a tym samym laptopem z 8 GB RAM, tylko z innym prockiem. Druga sprawa - czy to wszystkich tych Lenovo 330-15 można dołożyć kość RAM, bo tylko w kilku z nich dałeś tę opcę, że można dokupić i dołożyć.
No i czy opłaca się
  • Odpowiedz
Z czego wynika tak mała różnica w cenie pomiędzy Lenovo 330-15 z ryzenem 3 2200U/12GB RAM/256SSD a tym samym laptopem z 8 GB RAM, tylko z innym prockiem.


@Mato: Nieaktualne, ostatecznie go usunąłem za pracę ramu w trybie single channel i bardzo krótkie przebiegi na baterii, zastąpiony został Acer Aspire 3 z ryzenm 2200U. A wynikało to z tego, że jedna konfiguracja była fabryczna, druga modyfikowana przez sklep.

Druga sprawa -
  • Odpowiedz
@Trixie: No niby są, ale poczekałbym na nowsze wersje tych laptopów i nowe modele, części też na obniżki, bo obecnie płacisz jak to zawsze bywa w Polsce podatek od nowości.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Wiesz może kiedy będą te nowsze wersje i modele? I jak długo trwa ten podatek od nowości?
Czy różnica między AMD Ryzen 3750H a Intel i7-9750H jest znacząca?
  • Odpowiedz
Wiesz może kiedy będą te nowsze wersje i modele?


Trudno powiedzieć może we wrześniu.

I jak długo trwa ten podatek od nowości?


@Bismuth: W Polsce gdzieś 2 miesiące.

Czy różnica między AMD Ryzen 3750H a Intel i7-9750H jest znacząca?


Tak, niższe IPC i zegary + 2 rdzenie mniej.
  • Odpowiedz
@Pustulka: mam taką zagwozdkę, w sumie to się zdecydowałem na takiego della e7470, za 1,5k nigdzie go nie widzę, w przyzwoitym stanie to są po 1900 w amso, czy warto tyle wydać za te i5-6200u czy lepiej wziac taniej t440s czy e7440 na i7-4600u?
  • Odpowiedz
@Pustulka: Hej to ja znowu od tego Acer Swifta 5, umówiłem się na jutro na oglądanie, ale jestem coraz mniej do niego przekonany. W sumie planuje na nim też grać, a po rozeznaniu ogarnąłem że nie jest do tego za bardzo przeznaczony, brak dedykowanej grafiki.
Na allegro natrafiłem na 2 oferty, które mnie zainteresowały, te laptopy wydają się lepsze do grania, są nieco tańsze, a niewiele cięższe (1,7kg vs 1kg), więc
  • Odpowiedz
@Kravcu:

mam taką zagwozdkę, w sumie to się zdecydowałem na takiego della e7470, za 1,5k nigdzie go nie widzę, w przyzwoitym stanie to są po 1900 w amso, czy warto tyle wydać za te i5-6200u


Poszukaj u innych, amso jest drogim sklepem.

Będziesz robił update'a listy polecanych dysków SSD?


@kanapka_z_przeciagiem: Nie wiem czy jest sens, najciekawsze cenowo-wydajnościowo dyski to:
- Corsair Force MP510
- Silicon Power P34A80

Dlaczego przy budżecie
  • Odpowiedz