Wpis z mikrobloga

  • 3699
#zdrowie

Lekko ponad rok temu mój ojciec miał udar, nikt z domu sobie z tego nie zdawał sprawy i nie potrafił go rozpoznać. Na szczęście ja wiedziałem jak wyglądają objawy i od razu wezwałem pogotowie. Ratownicy z karetki stwierdzili, że to raczej coś innego. W szpitalu okazało się, że jednak miałem rację. Zareagowałem na tyle szybko, że obeszło się praktycznie bez większych konsekwencji, ojciec normalnie funkcjonuje, nie widać śladu po przebytym udarze. A skąd wiedziałem jakie są objawy? Bo tydzień wcześniej na portalu ze śmiesznymi obrazkami widziałem grafikę z objawami udaru mózgu. Załączam ją niżej, może komuś uratuje życie lub zdrowie. Pamiętajcie Mirki, osoba z udarem nie ma zazwyczaj pojęcia, że coś się dzieje złego i coś jest nie tak. Im szybciej zareagujecie tym większe szanse, że nie nastąpią nieodwracalne zmiany ( ͡º ͜ʖ͡º)
Shiv3r - #zdrowie 

Lekko ponad rok temu mój ojciec miał udar, nikt z domu sobie z te...

źródło: comment_62N5Y7j6fFeYTeh4eO5iP9k3AzMlTEgV.jpg

Pobierz
  • 107
@Shiv3r: Ja sama miałam objawy udaru które przytrafiły mi się w pracy ze dwa razy, wtedy odchodziłam od stanowiska i szłam na stołówkę "odpocząć", bo nie potrafiłam żadnego słowa wybełkować, w tym poprosić o pomoc, bo nie wiedziałam co jakie słowo znaczy, łapałam ostre zawiechy i drętwiała mi połowa ciała, w tym język i podniebienie. Wypijałam litr wody i przechodziło jakoś, ale jak powiedziałam o tym mamie to spojrzała na mnie