Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
TLDR na dole. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Idę na wymarzone studia w październiku do innego miasta, najprawdopodobniej skończy się tak, że będę wynajmować pokój sam lub na spółkę z jakimiś losowymi ludźmi. Sama myśl o tym napełnia mnie przerażeniem. Nie umiem tak podstawowych rzeczy jak gotowanie, pranie, itd. Nic dosłownie nie umiem. Krótko mówiąc nie jestem przystosowany do samodzielnego życia, tym bardziej w wielkim mieście.
Jeśli chodzi o sprawę mieszkania, nigdy nic nie wynajmowałem. Nie wiem nawet na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert, co sprawdzić, bu nie dać się oszukać. Dochodzi do tego sprawa, że boję się, że właściciel mnie może wyrzucić, a ja w trakcie studiów będę musiał szukać innego lokum, co może być sporym problemem. Boję się na jakich ludzi trafię, czy że będą się śmieli z aspołecznego mirka.
Jeśli chodzi o transport publiczny, to kilka razy jechałem pociągiem, nigdy nie jechałem autobusem, nie wiem nawet, gdzie się do tego bilety kupuje. Nawet nie muszę mówić jak sprawa wygląda między mną, a czymś takim jak tramwaj lub metro.
Boję się, że stres związany z tym wszystkim, spowoduje, że uwalę pierwszy semestr. Czemu ja jestem takim bezwartościowym elementem społecznym... (,)

TLDR:


Był ktoś w podobnej sytuacji albo wie jak sobie z tym wszystkim poradzić? Czuję się, że sama myśl o tym wszystkim mnie przytłacza... Dodam oczywiście, że miasto to #warszawa
#przegryw #zalesie ##!$%@? #studbaza #studia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania Niech cie matka nauczy prać, gotować jakieś podstawy a co do miasta to weź se jakiegoś kolege i pojedzcie na wycieczke do miasta pozwiedzać, wtedy ogarniesz co i jak z komunikacją szybko i się oswoisz
  • Odpowiedz
Chyba najlepiej żebyś zaczął wynajmować np miesiąc przed rozpoczęciem zajęć żeby się oswoić z nowym miejscem i dojazdem na uczelnię. Też przez to przechodziłam jak zaczynałam naukę w licbazie, też nic nie umiałam i zdazylo mi się pomylić tramwaje albo jakiś czas jeździłam dłuższą trasa, bo nie wiedziałam że można się przesiąść i być szybciej. Ale będzie dobrze Mirku, zainstaluj sobie jak dojadę, google mapy, pytaj ludzi i nie zginiesz.
Co do
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mam nadzieję że to nie fejk, bo szkoda mi mojego czasu na pisanie xD a więc tak:
- Pokoju zacznij szukać już dziś, i to na prawdę dziś. I nie wybrzydzaj, jest koniec lipca najlepsze oferty już dawno zajęte, za 2-3 tygodnie nie będzie już w ogóle nic.
- Jak cię stać albo będziesz mieć farta i znajdziesz coś taniego to staraj się o pokój 1 osobowy. Lepiej być samemu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Na youtube masz pełno kanałów o gotowaniu trzeba tylko poświecić trochę czasu. Bilet miesięczny kupisz przez internet. Dowiedz się jaka macie pralkę na kwaterze i ściągnij PDF z instrukcją obsługi, raz przeczytasz i będziesz wiedział na temat prania wszystko, co można wiedzieć na temat prania. Jak się boisz o mieszkanie to wynajmuj przez agencje, a nie prywatnie, kosztuje więcej ale za głupotę się płaci. Pozdro.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wszystko zalezy od lokalizacji - z Mokotowa bedziesz jechal do centrum godzinę bo przejazd przez Mordor jest ciezki. najlepiej jest chyba szukac na Woli albo bliskiej Pradze. Musisz pamietac zeby w miare sprzatac po sobie, unikac wynajmowania z Ukraincami/ruskimi/erazmusami/studentami kierunkow artystycznych. szukaj ogloszen na grupach studenckich albo na innych wynajme mieszkanie na fb. pros o rachunki. dobrze by bylo jakbys mial pokoj zamykany na klucz. pewnie jak bedziesz mial wspollokatorow
  • Odpowiedz
ZakochanyTowarzysz: >Nie umiem tak podstawowych rzeczy jak gotowanie, pranie, itd.

Jak to możliwe? Zawsze byłem waflem rodziców i w wieku 19 lat mógłbym udzielać porad w Pani Domu xD. Niemniej, wszystko da się wygooglać. Piszesz: "Jak sprzątać" i czytasz 10 poradników. Dymasz do sklepu, kupujesz akcesoria i jedziesz. Trening czyni mistrza.

Mieszkanie z rodzicami w domu do 25 levelu to najlepsza szkoła życia. W życiu bym się tyle nie nauczył wynajmując
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak chodzi o transport publiczny, to jedyne czego potrzebujesz to tak naprawdę jakdojade - masz tam wszystkie rozkłady, wpisujesz skąd chcesz dojechać dokąd i masz wszystko dokładnie rozpisane, bilety też możesz kupić w aplikacji
  • Odpowiedz