Wpis z mikrobloga

Mówisz na niego ulaniec, a może on jest chory?
U zwierząt jest tak jak u ludzi - nie zawsze dieta MŻ pomaga na zrzucenie kilogramów.
To Moro, z chorą tarczycą i nowotworem skóry (na szczęście nowotwór od roku nie daje o sobie znać) (,)
Bardzo przyjazny pies w typie rotweilera, przekochany, przytulaśny staruszek.
Chyba zostanie u nas już do końca...

#zwierzaczki #smiesznypiesek #psy #zdrowie #pies #pokazpsa #psotyikoty
FundacjaPso-TyiKoty - Mówisz na niego ulaniec, a może on jest chory?
U zwierząt jest...

źródło: comment_6mH3SPYFM3zTwXuUVjlsPBGTmS45rjgO.jpg

Pobierz
  • 21
@FundacjaPso-TyiKoty: Kiedyś kupiłam im specjalną karmę i im go zabrałam na miesiąc, ale to jednak trochę za krótko. Jak jestem w domu to udają, że nie przekarmiają, ale i tak za dużo dostaje jedzenia. Obawiam się, że są już niereformowalni, nawet weterynarz im ciągle uwagę zwraca... Właściwie to jest suczka i jest identyczna jak Wasz pies, a waży ok. 30 kg. Co ciekawe latem ten pies spędza naprawdę dużo czasu na
ale w ogóle nie korzysta z ruchu :/


@Kressska: bo jest ociężały, to normalne. Niestety w Polsce wciąż panuje kult grubego psa, zresztą społeczeństwo mamy grube i jedzące syf, więc jak psy mają być chociaż szczupłe, o wysportowanych nie mówiąc?
@FundacjaPso-TyiKoty: @matra: Przyzwyczajeni byli, bo poprzedni pies mimo, że był mniejszy i dużo jadł to też dużo biegał i był chudziutki. Ogólnie to aktualny piesek ma dobrze u nich, ale jak widać, aż za dobrze :/ Przypomniało mi się, że jakiś czas temu tata postanowiił z nią codziennie na spacery chodzić, takie dłuższe i faktycznie pies był trochę bardziej aktywny, ale że nie widzieli efektów "odchudzających" to jakoś zmniejszyła im
K.....a - @FundacjaPso-TyiKoty: @matra: Przyzwyczajeni byli, bo poprzedni pies mimo, ...

źródło: comment_1mMQYZjIeMlBTMcdrkg04QfZpYkODNqk.jpg

Pobierz
@Kressska: no nie widzieli, bo pies pewnie dostaje wciąż za duże dawki jedzenia i pewnie paszę zamiast karmy, więc pewnie dawka ruchu nie była adekwatna do podaży kalorycznej z pożywienia. Szkoda psa, bo tak naprawdę wystarczy przestać podawać cokolwiek innego niż karma i odmierzać dzienną dawkę, nic ponadto, ewentualnie zmniejszać ją stopniowo, jeśli pies do tej pory jadł bardzo dużo, wprowadzić trochę ruchu.. To naprawdę nie jest sporo, żeby pies był
@matra: Wiem i to samo im mówię. Pies dostaje suchą karmę, ale do tego dojada obiady (chociaż twierdzą, że nie). Nie raz im z rodzeństwem tłumaczyliśmy, że pójdą jej stawy i będą ją nosić na dwór, żeby trochę postraszyć, no ale hm... nie zmienia to nic, a piesek już ma 10 lat