Wpis z mikrobloga

hej. potrzebuje pomocy w thymeleaf lub ogólnie we froncie. poznałem ostatnio podstawy springa, spring data, wiem co to @ entity, @ controller, robiłem podstawowe szablony thymeleaf i walidację danych z formularza, własne walidatory, ale mój przypadek jest chyba bardziej złożony i potrzebuję nakierowania lub pomocy.
czy jest możliwość wielokrotnego wykorzystania tych samych pól formularza przed wysłaniem obiektu do walidacji?
chodzi o to, że mam użytkownika, który ma np 20 dni, które sobie wybiera za pomocą formularza. na formularzu są dwa pola datowe (pierwszy dzień i ostatni dzień przedziału czasowego). ogólnie nie wiadomo na ile przedziałów czasowych gościu to sobie rozbije, czy na 2 czy na np 8, więc potrzebna by była możliwość wielokrotnego wykorzystania pól. czyli np gość klika sobie przedział wybiera dodaj, to jeszcze nie jest walidowane, pojawia mu się wybrany przedział pod spodem pod formularzem, klika tak kilka przedziałów, aż wykorzysta limit i wszystkie pokazują mu się pod spodem. jak już to wyklika kilka razy to dopiero wówczas wysyła jakimś przyciskiem do walidacji i ewentualnego zapisu w bazie jeśli warunki byłyby spełnione.
wiem można zrobić 20 oddzielnych pól datowych ;) i wtedy nie ma problemu, ale nie o to chodzi ;)
czy da się to jakoś rozwiązać w thymeleaf jak nie to z jakiej technologii do tego skorzystać?
#spring #java #thymeleaf #frontend #javascript #programowanie
  • 10
@bm9pY2h1ag: parę dni temu wszyscy mi go polecali ;) więc zacząłem go używać, tylko nie wiem czy przy jego pomocy będę w stanie zrobić to co opisałem. potrzebowałem czegoś prostego, co można szybko ogarnąć.