Wpis z mikrobloga

Chce kupić nowy piekarnik oraz płytę. Jak się do tego zabrać? Obecnie mam piekarnik Amica, płytę ceramiczna mastercook, jednak jest ona jakoś zintegrowana z piekarnikiem ponieważ na jego obudowie mam pokrętła do obsługi płyty. Czy powinnam wybrać teraz też piekarnik z płytą, czy może być zintegrowana? Najbardziej obawiam się, że gdy przywioza mi mój zakup okaże się że nie da się go podłączyć ponieważ nie ma odpowiednich gniazdek czy coś takiego #pytanie #kiciochpyta #kuchnia #remontujzwykopem
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Route6: jeśli indukcja, to potrzebujesz instalacji trójfazowej. W starych mieszkaniach może nie być. Inne płyty podłączasz normalnie do gniazdka. Lepiej płyta i piekarnik osobno, ale nie wiem jak masz to zrobione...płyta jest w blacie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Route6: na 3 fazy powinien być osobny bezpiecznik w skrzynce, a puszka z kablami gdzieś za szafkami. Piekarnik nie potrzebuje 3 fazy. Ja bym zaczął od demontażu tego co masz, reszta wyjdzie w praniu gdy zobaczysz jak te sprzęty są podłączone :)
@Route6: idź w kierunku osobnej płyty i osobnego piekarnika, prawdopodobnie jednak będzie brakowało gniazdka 230v do piekarnika, bo płyta idzie na trójfaze, a to co masz zdaje się jest podłączone jako jedno pod 3 fazy