Wpis z mikrobloga

BETTERHASH GOTOWY! BLOCKSTREAM PIERWSZY URUCHOMIŁ WYDOBYCIE ZA JEGO POMOCĄ NA MAINNECIE!

Koniec centralizacji wydobycia BTC przez poole! Teraz Może być nawet jeden pool na cały BTC i nie robi to różnicy :D
To ogromny wzrost bezpieczeństwa Bitcoina, możemy otwierać szampany!

https://blockstream.com/2019/08/08/en-mining-launch/

O co w tym chodzi? To bardzo proste. Normalnie tysiące kopalni łączą się w poole i kopią wspólnie, a nagrody wykopane przez pool są dzielone pomiędzy jego użytkowników proporcjonalnie do wysokości włożonej przez nich mocy. Problemem było to że mining pool to tylko jeden serwer, ale z perspektywy sieci działa on jako jeden górnik. Taki mining pool sam mógł decydować co kopać, które transakcje dodawać do bloku itd. Również głosował za zmianami sieci w imieniu wszystkich podłączonych do niego górników. To powodowało wiele problemów. Ewentualne naciski na cenzurowanie jakichś transakcji przez mining poole mogły być dużo prostsze. Zagrożenia dobrze opisał StopAndDecrypt, polecam lekturę: https://medium.com/hackernoon/betterhash-decentralizing-bitcoin-mining-with-new-hashing-protocols-291de178e3e0

BetterHash wszystko zmienia. Teraz to każda kopalnia z osobna decyduje o wszystkim i jest dla sieci jako osobny górnik. Nie jest absolutnie zależna od mining poola w niczym. Sama decyduje co kopać, jakie transakcje dodawać do bloku i o wszystkim. Protokół jedynie wymusza na górniku umieszczenie w bloku jako odbiorcy nagrody mining pool. Urobek z nagrody i opłat jest dzielony nadal pomiędzy uczestników poola, ale cała reszta jest poza jego kontrolą. Teraz każdy nawet z jedną koparką będzie dla sieci osobnym, niezależnym górnikiem i będzie o wszystkim decydował sam! Oczywiście aby to działało, każdy górnik musi mieć swój węzeł i dostęp do niezależnego mempoola z którego będzie mógł wybierać transakcje. To nawet nie problem a zaleta. Do tego wystarczy zwykły Raspberry Pi, koszt kilkadziesiąt $ a tylko wzrośnie ilość węzłów w sieci. Pewnie bardzo powoli będzie wzrastało używanie BetterHash przez kopalnie, ale to nie ma wielkiego znaczenia, bo w razie kłopotów mamy gotowe rozwiązanie do wykorzystania i możemy reagować.

Polecam filmik do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=0lGO5I74qJM
Tutaj specyfikacja BIP: https://github.com/TheBlueMatt/bips/blob/betterhash/bip-XXXX.mediawiki

Ledwo co tu mieliśmy plejadę kłamstw shiciarzy że Blockstreamowi nie zależy na rozwoju BTC i jego decentralizacji, że BTC stoi w miejscu i się nie rozwija i inne kłamstwa... Sami doskonale wiecie.

ŻADNA INNA KRYPTOWALUTA NIE MA TAKIEGO ROZWIĄZANIA. ŻADNA INNA KRYPTOWALUTA POZA BITCOINEM NIE DBA TAK BARDZO O BEZPIECZEŃSTWO, DECENTRALIZACJĘ I NIEZALEŻNOŚĆ. JA JESTEM DUMNY Z ROZWOJU BITCOINA. LEPIEJ BYĆ NIE MOŻE! TO JEST ODPOWIEDZIALNY PROJEKT! SHITEREUM NIECH SIĘ CENTRALIZUJE, POWODZENIA. JESZCZE SHARDINGI CHCE ROBIĆ. ŻART...

Donate: bc1qgxxrl2frnzx9x98l07un790jwptq6slexkzfa7
Czytaj: #cybertag

#bitcoin #kryptowaluty #decentralizacja #ethereum #mining #technologia
cyberpunkbtc - BETTERHASH GOTOWY! BLOCKSTREAM PIERWSZY URUCHOMIŁ WYDOBYCIE ZA JEGO PO...

źródło: comment_jLS0H3wx1bpNsIvGC1oQO3QJETJIrvYN.jpg

Pobierz
  • 19
@public_html: Jeden z czołowych deweloperów i najstarszych deweloperów z Bitcoin Core. Rozwija Bitcoin od 2013 roku. Współzałożyciel Blockstreamu. Bitcoin bardzo wiele mu zawdzięcza. On wymyślił np. CPFP i stworzył. Vitalik może buty pucować takiemu gówniarzowi...
@cyberpunkbtc: A link który podałeś jest do strony na której Blockstream sprzedaje swoją usługę miningu, tak, tak chodzi im o Bitcoina a nie o kasę XD, a przycisk Contact Sales zrobili przypadkiem.
Dodane za pomocą app Smok.
@atari_XE: Przestań mi spamować Atari, No właśnie nie różni sie od kopania samodzielnego, każdy to moze robić ale nie byłoby to dla niego opłacalne. Każdy miner samodzienie jest tak mały że trafiłby moze jeden blok na rok, albo żadnego, więc nie moze kopać samodzielnie tylko musi w mining poolu. W ten sposób mozemy kopać i miećstałe fragmenty urobku z całego poola adekwantne do wkłądanej mocy a nadal jesteśmy jak osobni górnicy.
A link który podałeś jest do strony na której Blockstream sprzedaje swoją usługę miningu, tak, tak chodzi im o Bitcoina a nie o kasę XD, a przycisk Contact Sales zrobili przypadkiem.

Dodane za pomocą app Smok.


@atari_XE: Tak, Blockstream to firma która świadczy wiele usług i zarabia na nich. Mięcdzy innymi ma pool wydobywczy, pomaga budować profesjonalnie kopalnie, wiele różnych rozwiązań.

I CO W TYM ZŁEGO IDIOTO? TO PO PROSTU PIERWSZA
beka ethereum od dawna walczy o decentralizacje minowania. No ale od kiedy bitcoinowcy sie przejmuja sensownymi blockchainami xD


@sp3cooland: Za pomocą puchnącego blockchaina, niezwykle zasobożernego, do którego obsługi dla poola potrzeba AWS Amazonu i5x4-large? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy może za pomocą shardingu, który podzieli sieć na kilak i każda będzie mniej bezpieczna niz całosć?
Czy za pomocą pseudo wężłów, które nie są w stanie walidować transakcji,
@sp3cooland: Już po tytule że kłamstwa. Bardziej zdecentralizowany? Ile macie noodów? Bo BTC ma obecnie ok 60tys. Rekordowo miał w 2017 ponad 200tys.

Wykres: http://luke.dashjr.org/programs/bitcoin/files/charts/historical.html

Statystyki: http://luke.dashjr.org/programs/bitcoin/files/charts/services.html

Tutaj polecam poczytać słynny art. o decentralizacji w ETH. Genialny. Tak bolał Vitalika, że domagał się od medium aby został usunięty. Vitalik też zaczął nieudolnie bronić ETH. Nie mając argumentów, zakończył dyskusję tekstem "prawo Moora" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://medium.com/hackernoon/sharding-centralizes-ethereum-by-selling-you-scaling-in-disguised-as-scaling-out-266c136fc55d
cyberpunkbtc - @sp3cooland: Już po tytule że kłamstwa. Bardziej zdecentralizowany? Il...

źródło: comment_DEvNR397yS2Qb7k1KaLmFUXMy71bulUB.jpg

Pobierz
@cyberpunkbtc: Widzę że nawet nie zdązyłem odpisać a już się z Ciebie śmieją: https://www.wykop.pl/wpis/43122303/no-nie-wytrzymie-xd-cyber-podal-jako-przyklad-dece/

Powiem tak: co jest bardziej zdecentralizowane? BTC do kopania którego potrzebujesz ASICa (którego kupujesz o chińczyków xD) czy ETH które możesz kopać na lepszym kompie w domu.

Bitcoinowcy muszą w końcu zrozumieć ze BTC jest świetnym blockchainem, pokazał drogę wszystkim innym kryptowalutom ale już od dawna nie wiedzie prymu pod względem zaawansowania technologicznego, ani nawet decentralizacji.
No nie wytrzymie XD Cyber podał jako przykład decentralizacji miningu statystykę ilości full nodów BTC.

BUHAHAAHAHAA CYBER DZBANIE ILOŚĆ NODÓW ŚWIADCZY O DECENTRALIZACJI SIECI A NIE MININGU XD

Może być milion nodów a jeden górnik.


@OPcodeRTI: Dyskiutowaliśmy ogólnie o decentralizacji pajacu a nie o decentralizacji miningu. Kłam nadal...

Widzę że nawet nie zdązyłem odpisać a już się z Ciebie śmieją


@sp3cooland: Doprawdy masz zacnego sojusznika. Naczelny pajac z tagu,nieudolny zakłamany
@sp3cooland: kliknąłem w ten twój link. Wiesz że ci panowie sprawdzili tylko BTC z otwartymi portami? To jest ułamek wszystkich. Na wykresie który podlinkowałem to ta czarna linia na dnie. Wszystkich nodów jest tyle co pokazuje zielona linia :)
Sam mam full nooda w domu a ty masz? Mam na myśli prawdziwego nooda, walidującego tx.
BTC do kopania którego potrzebujesz ASICa (którego kupujesz o chińczyków xD) czy ETH które możesz kopać na lepszym kompie w domu.


@sp3cooland: BTC można kopać na procesorze jak chcesz. Nie jest to opłacalne (tak jak z grubsza nie jest opłacalne często kopanie na GPU, np. w Polsce), ale można.
@sp3cooland: Doprawdy masz zacnego sojusznika. Naczelny pajac z tagu,nieudolny zakłamany manipulant ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Zabawne, większość osób powiedziałaby to samo o Tobie :D

Karty graficzne też kupujesz od Chińczyków. Co w tym złego?


XDDD no super argument. Jak rozumiem kupiłeś swojej starej do komputera w domu ASICa bo przecież to taki przydatny kawałek sprzętu.

Poza tym, karty graficzne mają wielu vendorów i nie jest tak że
@sp3cooland: Wydaje mi się, że mniejsza bariera wejścia jest na Bitcoinie (pod względem kosztów koparek, ale mogę się mylić). Przy czym w razie czego GPU odsprzedasz, ASIC niekoniecznie ci się uda

Ale to hipotetycznie. Tak mi się wydaje, że jak już kopać to raczej 1070 to niezbędne minimum, jak komuś się chce to niech liczy (szczególnie, że opłacalność kopania ETH chyba spada, a BTC rośnie?)