Wpis z mikrobloga

Kilka lat temu popełniłem błąd który może mnie teraz kosztować życie. Zrobiłem sobie te kilka lat temu badania dermatoskopem znamion. Miałem znamię o nieregularnym kształcie, lekarz zalecił mi wycięcie. Chodziłem do innych dermatologów, jeden starszej daty poradził mi, że skoro się nic nie dzieje to lepiej nie ruszać, obserwować.... Posłuchałem, niestety w lipcu tego roku coś od czasu do czasu mnie lekko kłuło na lewym ramieniu gdzie znajdowało się znamię. Nawet nie wiem kiedy, znamię bardzo szybko zaczęło się zmieniać. Na znamieniu wyrósł guzek wielkości sutka. Zanim się dostałem do onkologa, z guzka w ciągu dwu tygodni od jego wykrycia zaczęła lecieć krew. Onkolog jak tylko spojrzał oznajmił mi, że to czerniak i mam go jak najszybciej usunąć, najlepiej żebym się zgłosił do Centrum Onkologii. Lekarz pierwszego kontaktu wystawił mi kartę DILO i zgłosiłem się z tym do Centrum Onkologii. W CO po dwóch tygodniach i odwiedzeniu dwóch kolejnych lekarzy zostałem zapisany na usuniecie zmiany. W środę wreszcie wycięto, mam czekać na wynik od dwóch do trzech tygodni. Niestety w moim przypadku, lekarz wykonujący zabieg poinformował mnie, że to był duży czerniak, nie miał żadnych wątpliwości.
Pamiętajcie Mirki I Mirabelki, że każde podejrzane znamię trzeba wycinać, nie odkładajcie tego na później tak jak ja to zrobiłem bo miałem inne problemy....
#rak #czerniak
  • 43
@Final_Cylon: Trzymam kciuki mireczku! Sam kilka miesięcy temu wyciąłem dla pewności spore znamię z pleców, bo zaczęło delikatnie zmieniać kolor. Będzie dobrze, jeżeli nie zdążył się nigdzie przerzucić, to już jesteś zdrowy :)
Dziękuję, każda wizyta, a miałem chyba już trzy od onkologa prywatnego po wizyty w CO przebiegała podobnie i za każdym razem sprawdzali mi węzły chłonne i naciskali podbrzusze sprawdzając czy mnie nie boli w tych miejscach. Nie miałem widocznych zmian.
@Final_Cylon fatalnie Mirek... czlowiek uczy sie na bledach, szkoda tylko, ze niektore sa takie fatalne w skutkach :/ mimo wszystko wierze, ze wszystko bedzie dobrze.

Sam majac jakies 14 lat mialem taki pieprzyk wystajacy na plecach a jako, ze duzo chodzilem w szkole na basen, 2x w tygodniu i zjezdzalem w tych rurach to mi to haczylo. Matka sie #!$%@? i umowila mnie do dermatologa a ten skierowal na wyciecie. Przy wycinaniu
@Final_Cylon: to ja od siebie dodam

SMARUJCIE SIĘ #!$%@? FILTRAMI

Jak miałam 15 lat, miałam podobną sytuację jak OP - ogólnie mam dużo pieprzyków ale nagle dwa zaczęły mieć białą otoczkę na powierzchni skóry (ok 0.5-1cm).
Nikt mi nie powiedział co to i dlaczego tniemy bo gówniak nie musi wiedzieć. Zmiany zabrali w słoiczku do badania( takie śmieszne mini kebaby) na szczęście niezłośliwe.

I teraz tak - od lekarza mam zakaz
@Final_Cylon: Czekaj, czekaj. Czyli lekarz radził ci to wyciąć, ty chodziłeś dalej po lekarzach aż znalazłeś dinozaura, który powiedział, że możesz zostawić a teraz panika? Wybacz, ale nawet mi cie nie szkoda.