Wpis z mikrobloga

#afera #oszukujo #firma #dzialalnoscgospodarcza

Kurde zalozylem dzialalnosc. Nigdzie nie udostepnialem moich danych i od razu mi przyszlo zawiadomienie z jakies firmy podszywajacej sie pod rzadowa nazwa ze mam im wyslac 148 zł za wpis do ewidencji. To oni maja jakies wtyki w urzedach ze wiedza ze nowe firmy powstaja? Przyszlo niemal natychmiast.
Pobierz
źródło: comment_A2W2ZzPpOqTgoknVnWZeMfrBsQrOsWGi.jpg
  • 26
O, czyli dalej bez zmian? Zakladalam działalność w 2016 i miałam dokładnie ten sam list. Oczywiście z wiedzą że to oszustwo poszłam na policję zgłosić próbę wyłudzenia. Pan policjant mi tylko powiedział że znają te listy i że nic nie można im zrobić bo mają własne pieczątki, nazwę etc. I na koniec się mnie pyta: "hehe, mam nadzieje że Pani nie zapłaciła? Hehe hihi"
(°°
O ile ciskałbym w tych #!$%@?ów piorunami, to jednak warto zauważyć drugą stronę:

Już na etapie zakładania firmy i wpisu do CEIDG właściwie na KAŻDYM papierze, jaki podpisujesz jest informacja, że "zapis do CEIDG jest D-A-R-M-O-W-Y", a na każdym kroku babki ci mówią, żebyś ignorował listy, które każą płacić.

Jeśli ktoś dalej płaci, to nie wiem czy powinien zakładać działalność w tym #!$%@? kraju.