Wpis z mikrobloga

@Lisaros: nie wiem, ja mam po prostu tak, że jak widzę isometric to momentalnie tytuł przyciaga uwagę. A gry w trailerze poruszającej temat niewolnictwa dzieci to jeszcze chyba nie widziałem i dam sobie rękę uciąć, że obecnie w żadnym studiu na zachodzie takie coś by nie przeszło, bo poprawność. No i zaskoczył mnie od razu ten napis z akcją rozgrywająca się w Warszawie xD

nie wiem, ja mam po prostu tak, że jak widzę isometric to momentalnie tytuł przyciaga uwagę


@Neurohaox: Rzut izometryczny = odwzorowanie przestrzeni trójwymiarowej na płaszczyźnie

TUTAJ PRZYKŁAD

Może się czepiam, ale zbyt dużo gier, które nie wykorzystuje rzutu izometrycznego jest dziś nazywane grami w rzucie izometrycznym. Rzut izometryczny jest np. w Pillarsach, Tyranny, Tides of Numenera, na siatce bitewnej w Banner Saga czy w perspektywie, w jakiej ukazywany jest świat Underrail.
@Silvaren: ackchyually ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://i.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/021/665/DpQ9YJl.png

Wiele gier określanych jako gry w rzucie izometrycznym to tak naprawdę gry w "rzucie trymetrycznym" (trimetric projection), gdzie perspektywa jest nieco zakłócona w ten sposób, by lepiej odwzorować obiekty na mapie. W rzucie izometrycznym musi być równa miara kątów 120 stopni między każdą parą osi, a tego w wielu grach po prostu nie ma, na pewno nie ma
Lisaros - @Silvaren: ackchyually ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://i.kym-cdn.com/entries/icons/or...

źródło: comment_TH0gY0WShKE9perWbq55VSevsBKOSOse.jpg

Pobierz
@Silvaren: ale w tym materiale, jak wspomina o tej pedanterii sam się z tego śmieje. Ma powód do mówienia o tym, gdyż było to bezpośrednio podyktowane wydajnością i w tym kontekście jest rzeczywiście ciekawe. Ale napisanie, że jest problem z terminem "isometric rpg" i argumentowanie, że Tim Cain nawet tak mówił to naprawde spory fikołek.
@cyberpunkowy_neuromantyk: ja jeszcze poczekam z tym hypem aż pojawi się jakaś mechanika, czy gameplay, ale:
- podoba mi się hasło polski izometryk, ostatni tytuł jaki pamiętam, który budził jakieś podobne skojarzenia to gorky17
- podoba mi się, że jest oparte na cyklu książek s-f polskiego autora
- no i jest szansa, że małe nieznane studio to może być coś świeżego, zarówno pod względem mechaniki jak i fabuły
Także ja tam chętnie