Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu o tym ile kosztuje poród w USA chciałbym powiedzieć ile kosztował poród w UK. 2 bąbelki, pierwszy urodzony ze znieczuleniem epiduralem, 3 dni pobytu w szpitalu po porodzie w prywatnej sali w związku z problemami, ja spałem na dostawiany łóżku. 2 bąbelek rodziny w wodzie, prywatną sala z basenem do rodzenia, tv, radio, położna.
Łączny koszt £0
  • 20
@BanitaZUK: w USA chyba nie masz publicznej służby zdrowia i szpitale są prywatne.

A to ciekawe z tym szpitalem. Chociaż w sumie u nas nie sprawdzałem, bo nikt wtedy o TV nie myślał.
@BanitaZUK: No tak, bez ubezpieczenia, które obejmuje medyczne potrzeby (a mało, które standardowe ubezpieczenie na wakacje to posiada), to potem możesz mieć rachunek na pierdyliard USD.

Co do samego życia w USA, to z tego co kojarzę, szpitale mają jakieś dodatkowe umowy z miastami, stanami etc. na mocy, których mają określoną ilość godzin do wykorzystania na darmową opiekę zdrowotną. Czyli przychodzisz w jakiś dzień do szpitala, rejestrujesz się, siadasz w kolejce
  • 0
@Ryonnen Trochę poczytalem i jestem bardzo wdzięczny państwu że co tydzień pobiera odemnie podatki z których finansuje służbę zdrowia. Jest jaka jest, wiele złego ale i dobrego można o niej powiedzieć
@BanitaZUK: Wiesz z Twoich podatków, to może byś mógł na wizytę kontrolną iść, MOŻE.
Tak naprawdę, to wszyscy ludzie, firmy etc, które płacą, dają nam możliwość tych zabiegów. Bez ich pieniędzy, nikt z nas by nie był w stanie tak naprawdę korzystać ze służby zdrowia, która i tak jest w sumie na minusie na dłuższą metę.
  • 0
@Ryonnen nie twierdzę że tylko z moich podatków służba zdrowia jest finansowana. Suma wszystkich wpłat od wszystkich płatników daje to co jest powszechnie dostępne.
System działa jak działa i koniec końców jedyna opłata jaką muszę się martwić jadąc do szpitala to za parking.