Wpis z mikrobloga

Jakie są Wasze najlepsze porady dotyczące nauki i szerokopojętego studiowania? Ale poważnie, bez smieszków o chlaniu i balowaniu.
Cholernie boje się mojej przyszłości i chcę wbić sobie do głowy parę porad, które będą mi pomagać i ewentualnie mnie uspakajać. Zwłaszcza chodzi mi o techniki nauki, skupienia się, jak wyćwiczyć koncentrację- bo z tym u mnie kiepsko.

Z góry dziękuję mircunie:)

#studia #nauka #rozwojosobisty
Pobierz M.....n - Jakie są Wasze najlepsze porady dotyczące nauki i szerokopojętego studiowan...
źródło: comment_x80TVa9OVycJzNIB6tYltA9HwhOvbjW1.jpg
  • 19
@Muireann: Polecam przykładać się do pierwszych terminów. Samej na 1 i 2 roku włączało mi się "od czego są drugie terminy hehe". I większość rzeczy pisałam w 2 i 3 terminach. Na 3 roku się spinałam i uczyłam porządnie do pierwszych i zdeeecydowanie więcej czasu wolnego, niż mając ciągnące się za mną stare egzaminy i wejściówki. Poza tym jak wpadnie kilka drugich terminów to potem trudniej zdawać te na bieżąco.

Sen
@Muireann: Systematyczność przede wszystkim. Uczenie się według pomodoro - 25 minut nauki, 5 minut przerwy. Po 3 takich razach robisz sobie jedną dłuższą przerwę 15-20 minut. Jeśli dojeżdżasz komunikacją miejską to sporo można zrobić w trakcie tego - poczytać, posłuchać. Ogólnie gdziekolwiek się nie idzie czy jedzie to można coś dodać do tego. :)
Do koncentracji polecam medytację, mindfulness ze skupieniem na oddechu - dobić do 20 minut dziennie.

@Anjay co ma oznaczać że nie trzeba się uczyć? Bezsensowne stwierdzenie, nie idę na studia dla papierka. Chce się nauczyć teorii by móc później ja praktycznie wykorzystać, w międzyczasie uczestniczyc w kursach i szkoleniach.