Wpis z mikrobloga

To jest normalne w Oneplus 5 albo może ogólnie w telefonach z ekranami amoled, że podczas przewijania obrazków grubszego tekstu na ciemnym to, widać takie lekkie smugi? Jakbym dotykał w tamtym miejscu mocno palcem albo to co się przewija rozmazywalo się. Takie coś zauważyłem narazie tylko podczas przewijania czy czegoś na ciemnym tle
#oneplus #oneplus5 #amoled #smartfon #it #pytanie
  • 5
@423frewq4f23: To normalne. Jest to związane z migotaniem ekranu z określoną częstotliwością przy niskich poziomach jasności. Poczytaj sobie o „PWM Dimming”. Swoją drogą nawet w oneplusie 7 pro to zjawisko jest dość mocno widoczne. Trochę mnie to wkurza. Niestety, ale inni producenci lepiej sobie z tym radzą.
@xGogi: Niestety tak. Przed chwilą sprawdzałem. Bardzo niska jasność, ciemny motyw, biały tekst i smużenie gwarantowane. Podobnie np. podczas przesuwania materiałów jak chociażby zdjęcia w aplikacjach. Do tego dochodzi niezrozumiale niska gamma przy niskich jasnościach, która nijak ma się ze standardami przyjętymi podczas kalibracji ekranów. W rezultacie mamy mało kontrastowy, nieco „mleczny” obraz. Szkoda. Przy wyższych jasnościach od powiedzmy 15% w skali nie mam zastrzeżeń.