Wpis z mikrobloga

Prosba o pomoc w poszukiwaniach i tlumaczeniach.
A wiec tak. Mieszkam w UK od dawna dawna i poznalem Walijczyka o nazwisku Skripal ktory opowiedzial mi ciekawa historie swojego ojca. Ojciec urodzil sie w Polsce w roku 1923 chyba w Sieniawie. mial w braci. Po wybuchu wojny dwaj bracia wyjechali do USA a on zostal w Polsce niedaleko granicy z niemcami. Wspomniany powyzej Walijczyk poprosil mnie czy w jakikolwiek sposob nie moglbym pomoc mu w znalezieniu jakiejs rodziny w Polsce. Ojciec oczywiscie zmarl wiele lat temu a z bracmi nigdy nie mial kontaktu. Dostarczyl mi dzis sporo fokumentow po niemiecku, lacinie a takze po polsku. Jezeli beda chetni do pomocy w ustaleniu czegokolwiek, dzis wieczorem wstawie pelne skany dokumentow. Wymagany niemiecki i lacina. Dzieki za jakakolwiek pomoc, jako ze nawet niewiemy gdzie zaczac szukac.
#csiwykop
dave-wales - Prosba o pomoc w poszukiwaniach i tlumaczeniach.
A wiec tak. Mieszkam w ...

źródło: comment_tbURpLAhSTE1jIWxq9Q7zvIrYCK3F7mn.jpg

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
a informacja jest taka ze tak jak i ojciec Nicolaus czy tez hmm Mikolaj? i jego bracia byli w posiadaniu sporej ziemi wlasnie gdzies w tamtych rejonach. W czasie wojny oczywiscie Niemcy zajeli wszystko i tu slad sie urywa.
  • Odpowiedz
nazwisko tez nietypowe? Skirpan ?


@dave-wales: przekształcone ze Skyrpan (z tego co jest na akcie chrztu) Nazwisko łemkowskie. Chrzczony w Sieniawa w gminie Rymanów. Ojciec Rolnik zam. Bartoszów (przysiółek 2km na zach/ od Sieniawy). Wyznanie greckokatolickie. Matka z domu Nehrebecka.Podobne nazwisko Skirpan ( Скірпан ) było notowane w Wołowcu. Radzę się skontaktować z ludźmi lemko.pl i lemko.org mają spore bazy i/ lub wiedzą gdzie szukać. Zgłaszają się też do nich Łemkowie
  • Odpowiedz
znalezieniu jakiejs rodziny w Polsce.


@dave-wales: Możliwe, że żadna rodzina w Polsce nie została... https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:24VY-SP6 Razem z nią emigrował jej syn, Jan, urodzony w 1935 roku(więc możliwe, że jeszcze żyje). Skirpan to nazwisko po mężu, Michale, https://www.myheritage.pl/names/jan_skirpan Urodzeni w Sieniawie, więc na 100% jakaś rodzina, pytanie tylko jak bliska? Niby według censusu z 1940 https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:KQW5-7G1 Michał urodzil się w Pennsylvanii, ale to może być błąd (albo ślepy trop ( ͡°
  • Odpowiedz
@dave-wales: przeczytałem jeszcze raz cały wątek i jednak chodzi o inną Sieniawę niż ta w mojej okolicy (Leżajsk-Jarosław). Życzę powodzenia w poszukiwaniach, będę śledził dalsze losy tej hisorii.
Ps. Jeśli się nie mylę, to znajomi moich rodziców odnaleźli bliskich na innym kontynencie przy pomocy PCK, może są tam jakieś informacje na temat tej rodziny.
  • Odpowiedz
Można zrobić test dna MyHeritage. Wtedy na stronie pojawiają się osoby posiadające podobne geny, ale musieli zrobić podobne badania.
  • Odpowiedz
@SirRobot: no to tez jest jakies wyjscie. Problem jest taki ze sam zainteresowany czyli Michael ma hmm problem z poruszaniem sie. Porusza sie tylko przy pomocy balkoniku lub wozka inwalidzkiego. Dlateto myslalem ze uda sie moze znalezc naprzyklad jakas osobe z rodziny i jakos ich ze soba skontaktowac.
  • Odpowiedz