Wpis z mikrobloga

@epi: ogólnie qt deafultowo korzysta z systemowych styli. Zresztą nie wiem za wiele o tym projekcie, dziś go odkryłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@passage natywny ? Pisać w js w korzystać z jakiejś biblioteki tylko po to by cały projekt był transpilowany na C++ i wykorzystywał framework QT ? To bez sensu, lepiej od razu pisać w Qt
  • Odpowiedz
@Passer93: pewnie, że lepiej, ale wtedy nie byłoby react native czy ionic. Jeśli jest jakiś dajmy na to software house gdzie są sami devi javascript, to co, firma ma zatrudnić devów c++ do projektu, aby zaspokoić wymaganie klienta, który dodatkowo zażyczył sobie aplikację desktopową? Z bisnesowego punktu widzenia ten projekt jest super.
  • Odpowiedz
@passage: nie bardzo widzę sens tego projektu. to jest tylko po to by móc w JavScripcie pisać multiplatformowe GUI? Bo jeśli nie chodzi o sam JavaScript, to od lat są świetne bindingi do Qt dla Pythona, który działa na wszystkich platformach...
pisałem w ramach testów aplikację w Pythonie i Qt - jej szybkość w porównaniu do podobnej w funkcjonalności aplikacji w JavaScript + Electron to były dwa różne światy (przewaga wydajności
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@passage:

skoncentruj się. pisałem o dwóch rzeczach.

1) o tym że od dawna można w Qt pisać nie w C++, ale w przyjemnym języku jakim jest Python. te bindingi do Pythona w dodatku są robione przez samych twórców Qt.

ja nie widzę sensu tego projektu po prostu i tyle.

2) wszystko ok, tylko nie rozumiem gdzie wyczytałem że pisałem że Python + Qt jest szybszy niż JavaScript + Qt. bo na
  • Odpowiedz
@secret_passenger:

przyjemnym języku jakim jest Python

Ale to jest Twoje subiektywne doznanie. Ja nie lubię pythona, nie lubię javy np :)
Od Electron + JavaScript chyba wszystko jest szybsze, ale ma też swoje plusy, do niektórych zastosowań nadaje się idealnie.
W każdym razie wpis ten powstał bo chciałem podzielić się informacją, że w końcu powstaje sensowna alternatywa dla Electrona. Co z tego wyjdzie - nie wiem.
EOT
  • Odpowiedz