Wpis z mikrobloga

#pasta #copypasta #bushcraft #bushcraftowy #tarp

Zima idzie a ja w starym tarpie już miałem dziurę taką, że można było 2 palce wsadzić więc po miesiącu wyrzeczeń dzięki którym zaoszczędziłem pieniądze, poszedłem wczoraj do dekatlona kupić sobie porządnego tarpa na biwak.
W dziale turystycznym znalazłem, solidne wykonanie, przystępna cena, survivalowy wygląd- nie zastanawiałem się długo. Wróciłem z tarpem domu, rozłożyłem go w pokoju, poprzeglądałem go lustrze i czułem dobrze. Jeszcze go solidnie zaimpregnowałem, żeby nie przepuszczał wody i się nie niszczyły.

Dzisiaj poszedłem ze swoim nowym tarpem biwakować. Czułem się dzięki niemu bardziej pewny siebie, jak siedziałem w lesie to rozłożyłem go żeby się przezntował w całej swej okazałości, żeby ludzie lepiej widzieli jakiego mam eleganckiego tarpa.
Po biwaku czekam na przystanku na Krakowskim Przedmieściu na autobus a tu z kawiarni wychodzi znany bushcraftowiec potomek Bera Grylsa buszkraftowy z kanału yt buszkraftowy.
Elegancko ubrany w outdoorową odzież, z survivalowych motywów to miał tylko w ręce taki nożyk .
Popatrzył się na mnie, na mojego tarpa, podchodzi i zagaduje, czy ten tarp to jest z dekatlona za 139,00zł.
Ja mu zadowolony mówię, że tak panie Buszkraftowy, ten sam dokładnie, i że miło, że pan zauważył.
Buszkraftowy na to powiedział tylko

Śmieć

Mi szczęka opadła i nie wiem o co chodzi. Buszkarftowy pyta, którego wyrazu nie rozumiem "śmieć" czy "śmieć". No to ja mówię, że obydwa rozumiem tylko nie wiem dlaczego tak mówi. Buszkraftowy na to mówi, że dlatego, że tylko śmieć może mieć tak #!$%@?, biedackiego tarpa. Że on do dzikich krajów jeździł i tam ONZ i Czerwony Krzyż takie tarpy przysyłał dla biednych ludzi za darmo i nawet oni nie chcieli pod nimi biwakować tylko wyrzucali. I że nawet było specjalne posiedzenie komisji UNICEF, że nie wolno głodnym dzieciom takich gównianych tarpów dawać, więc tam przestali wysyłać tylko do sklepów do Polski.
Ludzie na przystanku śmiechają pod nosami i się patrzą na mojego tarpa, ja już gula w gardle i staram się jakoś jeden za drugim schować ale to nic nie daje. Ale jednak pomyślałem, że nie dam sobą pomiatać nawet znanemu człowiekowi i krzyczę na survivalowca, że on sam przecież pod tarpem śpi więc nie ma prawa się do mojego tarpa #!$%@?ć.

Buszkraftowy w śmiech i mówi, że pod tarpem śpi w eleganckich dżunglach zagranicznych a nie w Polsce gdzie co 5 metrów można w psie gówno wejść albo jakąś strzykawkę z HIV, i że po Polsce to on sypia w porządnych namiotach i pokazuje mi swój namiot quechuy z jakimiś frendzlami, paskami, dolce&gabana i że nawet taki guzik ma, że jak go lawina przysypie w tym namiocie to on ten guzik naciska i go wtedy można znaleźć pod śniegiem.

Ja nie daję za wygraną i krzyczę, że przecież on jest człowiekiem wierzącym gorliwie i że Pan Gryls sam spał pod tarpem w jakichś rozpadających się moskitierach więc dlaczego on mnie obraża. Youtuber na to, że z tą moskitierą Grylsa to lewacka propaganda II Soboru Watykańskiego i Bear namioty dobierał bardzo starannie, i jakby teraz prowadził dalej spotkania z fanami i mnie z takim tarpem zobaczył to by mi w mordę #!$%@?ł.

Ja cały czerwony, nie wiem co powiedzieć, ludzie ryczą ze śmiechu a Buszkraftowy mówi, żebym się zachował jak biały człowiek honoru i tego tarpa #!$%@?ł w kontyner. No to wyciągam tego tarpa, cały już zaryczany bo tak mi było go szkoda i odkładam go do kosza na śmieci na przystanku delikatnie, bo chciałem go wyjąć jak wielki #!$%@? buszkraftowy pójdzie.

Stoję na śniegu nie mam tarpa, #!$%@? mnie bierze, autobus powoli nadjeżdża, chciałem szybko tarpa złapać i wskoczyć do środka ale jak się rzuciłem do śmietnika to Buszkraftowy mi zagrodził drogę i powiedział, żebym miał trochę godności. Wsiadłem bez tarpa do autobusu, przejechałem jeden przystanek, wysiadłem i biegiem lecę z powrotem płachtę zabrać. Grzebię w śmietniku, wszystko wyrzucam z niego ale tarpa nie ma. Pytam ludzi co stali na przystanku, czy płachty ktoś ze śmietnika nie zabrał a oni mówią, że tak, że znany buszkrafter Buszkraftowy z tutaj był i wziął tarp i powiedział, że jedzie na ryzykowny biwak w Bieszczady i w sam raz będzie miał tarpa eleganckiego i niezawodnego.
A ja będę całą zimę #!$%@?ł ze starą pałatką
DobreTeWaszeZiolka - #pasta #copypasta #bushcraft #bushcraftowy #tarp

Zima idzie a...

źródło: comment_zpJQU78V0Tr3jSr8LwfWkkTHORY2FMvV.jpg

Pobierz
  • 9