Wpis z mikrobloga

Nie sądziłem, że kupno laptopa / ultrabooka w budżecie do 3500zł w dziesiejszych czasach to taki problem. Wygląda na to, że w tej dziedzinie także sprawdza się reguła, że trzeba się najpierw doktoryzować nad tematem zanim podejdzie się do kupna / skorzystania z usługi żeby nie zostać z bublem w rękach - CHANGE MY MIND ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wymagania co do sprzętu to:

I5 - 8250U
8GB ram
256 SSD
13-14" matowa matryca IPS
Waga do 1,6 kg - zależy mi na mobilności i niskich gabarytach
Polska klawiatura, żadnych stickerów, gwarancja producenta
Nice to have: ciemne kolory, sztywność, podświetlenie klawiatury

Dotychczasowi faworyci, którzy odpadli w przedbiegu:
HP Pavilion 14-ce001nw - Odpadł za zbyt ciepłą obudowę i komentarze o głośnym, wręcz wyjącym wentylatorze już od używania przeglądarki.
Asus VivoBook S14 S430FA 195T - Bardzo plastikowy i mało sztywny. Strumień powietrza skierowany jest na plastikową dolną ramkę ekranu, która egzemplarzu ekspozycyjnym była pofałdowana od ciepła i odchodziła od matrycy na 1 mm w dwóch miejscach na długości ponad 5 cm. Piszą o problemach z touchpadem i wysoką temperaturą z wentylatorów.
Asus ZenBook UX333FA oraz UX433 - Potwierdzone przez producenta problemy hardwarowe z touchpadem. Głośne stukające cewki (?) i inne elektryczne szumy dochodzące z płyty głównej (komentarze z wielu serwisów polskich i zagranicznych(
Acer Swift 3 - jedyny kolor, który mi się podoba nie ma podświetlenia. Nie miałem zbyt wiele do czynienia z tym producentem i zawsze kojarzył mi się z tańszym sprzętem. Nie jest tak urodziwy niż wszystkie pozostałe jednak zastanawiam się nad nim i potrzebuje jeszcze opinie na jego temat.
Dell Vostro 3480 - brak podświetlanej klawiatury i brak opinii o tym sprzęcie.
Dell Inspiron 13 5370 - brak podświetlanej klawiatury oraz piszą o głośnej pracy i wysokich temperaturach.
Lenovo Ideapad 330s-14 - brak podświetlanej klawiatury ale może bym przeżył.
Lenovo Ideapad S530 - j.w.
Lenovo ideapad 720S - proszę o opinie

Co z powyższych byście wzięli pod uwagę i dlaczego ? A może ktoś z Was ma jeden z wymienionych i może podzielić się opinią - potwierdzić lub zdementować niektóre uwagi. Będę wdzięczny za wszelką pomoc i opinie w wyborze.

#informatyka #it #komputery #laptopy #kiciochpyta #elektronika
  • 19
@Gaelwyn: Ja się zawiodłem mocno opiniami nt. vivobook / zenbook ponieważ bardzo ale to bardzo mi się spodobały. Ten pierwszy zrobił na mnie w rzeczywistości słabe wrażenie organoleptycznie w odróżnieniu od zenbooka, który jest idealny pod tym względem jednak problemy techniczne go dyskwalifikują. Wnioskuje z tego tyle, że ten producent postawił bardziej na design niż na jakość i dopracowanie hardware.
@nophp: Chciałbym mieć raczej świeżego laptopa z najnowszymi standardami niż
Większość laptopów to od zawsze było gówno wciskane na siłę januszom i grażynom do przeglądania internetu.
Od lenovo najlepiej patrzeć na Thinkpady (może ThinkPad L390?) bo Ideapady są gorszej jakości a przynajmniej były bo nie nie wiem jak z serią L Thinkpadów. Jeszcze Latitude od Della są na pewno w porządku.
@Gajwer2: @rafosk: rzeczywiście MSI PS42 nie brałem pod uwagę. Trudno powiedzieć czemu, chyba ze względu na estetykę - ten klawisz power na środku panelu to jakiś obsurd :) Generalnie "na papierze" wygląda okej i pewnie też przyzwyczaiłbym się do jego "giętkości" jednak jest mało popularny i brak o nim opinii. Chyba nie chce być autorem pierwszych opinii :)
Używam w pracy HP EliteBook 840 G5 (sporo powyżej budżetu) i jestem
@Kukeiro: Co do Asusa to nie mam pojęcia. Wiem, że HP ma jeszcze swoje elitebooki i probooki jeżeli chodzi o sprzęt biznesowy, ale z nimi poza jakimiś starymi modelami nie miałem styczności to nie mogę nic na ten temat powiedzieć.
@Kukeiro: Poluj na Allegro, za ok. 3500 powinieneś dostać (prawie) nieużywanego z długą gwarancją, tyle że zapewne bez FVAT i może z brytyjską klawiaturą (która różni się dużym enterem).
T480s w wersji bez karty graficznej ma też ten plus, którego raczej nie mają inne sprzęty, że ma bardzo przewymiarowane chłodzenie, więc CPU może długo chodzić na wysokich ustawieniach. T490s już takiego bajeru nie ma i zdecydowanie nie polecam go brać bo