Wpis z mikrobloga

#rozdajo #steam #ck2
Mam do oddania podstawkę Crusader Kings 2 z dodatkami:
The Old Gods, The Republic, Legacy of Rome, Sword of Islam, Horse Lords, Way of Life, Charlemagne, Sons of Abraham, Holy Fury, The Reaper’s Due, Monks and Mystics, Conclave.

Żeby wziąć udział wystarczy zaplusować. Udział biorą tylko konta utworzone przed opublikowaniem tego wpisu. Losowanie jutro o 20:00.

Przy okazji mam pytanie do tych którzy lubią szerzyć własną wiarę. Jak sobie radzicie z nawracaniem prowincji? Gram na HIPie i zreformowałem wiarę słowiańską zaczynając jako książę kujawski. Przy reformacji wybrałem Warmongering, Bloodthirsty Gods, Ancestor Veneration, i Hierocratic. O ile podbijanie nowych prowincji nie jest trudne to nawracanie ludności na jedyną słuszną wiarę już tak. Przez to średnio co kilka lat wybuchają katolickie rewolty na kilkadziesiąt tysięcy wojska. Trudno jest utrzymać moral authority na wysokim poziomie, zwłaszcza że większość ziem na wschodzie podbiłem a następnie uwolniłem kilku władców spod mojej hegemonii, żeby nie być jedynym krajem wyznającym religię słowiańską i nie mam kontroli nad tym co robią Ponadto, z tego co widzę moi wasale zamiast nawracać prowincje, wybierają opcję Hunt apostates, ( ͡° ʖ̯ ͡°) a ja sam nie jestem w stanie nawrócić wszystkich zagarniętych ziem.

Perun Vult!
avetimoon - #rozdajo #steam #ck2
Mam do oddania podstawkę Crusader Kings 2 z dodatka...

źródło: comment_VlVq9GOdfglJUlF4Ow2l7XA80pD4vPno.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@avetimoon: Najważniejszym czynnikiem jest niestety moral authority. Pilnuj by wszystkie święte miejsca były pod zwierzchnictwem twojej religii, a na kapłana wyznaczaj gościa z największymi umiejętnościami teologicznymi. Przy tak dużym państwie możesz pokusić się o osłabianie problemowych religii poprzez zajmowanie ich świętych miejsc, np. widzę, że Rzym masz już rzut beretem przez morze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@avetimoon: Jak mi brakuje parę DLC to mogę też brać udział? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do pytania, tak jak Pan wyżej, staraj się zachować wysokie religious authority, holy wary dają 1% za każdą wojnę, ale raczej dużo razy tego nie zrobisz przez małą ilość sąsiadów. Znajdź claimantów/sfabrykuj claim na wszystkie holy site'y katolickie, co powinno doprowadzić do szerzenia herezji i osłabienia katolików oraz rebelii.
Z tego
  • Odpowiedz
@Sorines: Jasne, że możesz.

@CralencSeedorf: O podkopywaniu autorytetu innych religii nie pomyślałem. Dzięki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Własne moral authority starałem się podbijać przede wszystkim plądrując wrogie świątynie, 1% za każdy złupiony kościółek to całkiem sporo. Ale problemem są moi niepodlegli współwyznawcy, bo wywołują jakieś głupie święte wojny i potem dostają oklep. Zastanawiam się, czy mogłem wybrać lepsze opcje przy reformacji. Z tego co widzę Proselytizing
  • Odpowiedz
Ck2 ma spolszczenie?


@TomiliDzonsWSciganym: Z tego co kojarzę - miało. Polskie tłumaczenie powodowało problemy w samej grze, od któregoś z patchy zostało zarzucone i teraz oficjalnie nie jest dostępne. W necie znajdziesz spolszczenie fanowskie ale pojęcia nie mam jak "działa", w sensie - czy wspiera najnowszą wersję gry/DLC, a to dość istotna kwestia.

Generalnie rzecz biorąc - polecam się przemóc i po prostu spróbować wersji angielskiej. To gra z aktywną pauzą,
  • Odpowiedz