Wpis z mikrobloga

Właśnie oglądam program Uwaga w TVN, w którym leci reportaż o burzy na Giewoncie. Jakaś para idzie z dziennikarzem na szczyt i opowiada, jak to wyglądało w dniu tragedii. Dziennikarz ich pyta czy sprawdzali dziś pogodę, a oni, że tak i UWAGA "no dziś też ma być niestety burza"... i idą dalej na szczyt! Co jest nie tak z ludźmi?! ¯\_(ツ)_/¯

#giewont #tatry #zalesie
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@cooler_than_hedonism: też to ogladalem, parę rzeczy:
1. To że w prognozie jest burza nieznaczy że nie można wyjść w góry. Zależy na którą prognozowana jest burza oraz uwaga czy nie jest się kretynem. Czyli czy jak zacznie się zbierać na burzę to człowiek przytomnie zawróci czy będzie park dalej.

2. Jest ciepły sierpień to są burze. Burzę w górach zdarzają się najczęściej po południu - zazwyczaj 13-14.

3. Wychodząc w góry
@Niedzwiedz87 oczywiście zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś! Niejednokrotnie wracałam się ze szlaku lub zmieniłam trasę, bo warunki pogodowe były takie, a nie inne.

W tym roku po raz pierwszy od lat byłam w Tatrach w lipcu (zazwyczaj jadę jesienią, bo nie lubię tłumów) i byłam przekonana, że będą tłumy. Wyszłam na szlak o 5 rano i było puściutko. Schodząc z Czerwonych Wierchów ok. 12 zobaczyłam, że zbierają się bardzo czarne chmury