Wpis z mikrobloga

Parę osób rok temu naśmiewało się z mojego zakupu Fabii 1.0 MPI 60 KM. Czy wybór był nietrafiony? Cóż, brakuje np. 6-go biegu. Ale ogólnie jestem zadowolony. A szczególnie pod dystrybutorem. W ciągu 12.5 miesiąca przejechane 39 tys. km.

Ostatnio trasa stacja benzynowa okolice Koblencji - okolice polskiej granicy i jechałem specjalnie wolniej (o parę km/h wolniej niż zwykle), po jeździe torowej, a chciałem jeszcze na tym samym oleju dojechać do Polski, a nie wymieniać u Niemca. Prędkość na tempomacie 110-116 km/h (większość czasu prawy pas 110 i momentami lewy pas 115-116). Jazda w 4 osoby i pół-pełny bagażnik (kombi). Trasa 772 km od pełnego tankowania do pełnego tankowania. Spaliło: 0.1 L Pb i 47,4 L lpg, czyli średnio 6,14 L lpg / 100 km.

#samochody #motoryzacja #spalanie #lpg #skoda #vw #vag #chwalesie
  • 235
  • Odpowiedz
  • 18
@Philosohero: 0-100 km/h na pusto (tylko kierowca) to 16.5 sekund na benzynie i 17 sekund na gazie. Ale w przypadku bycia w pełni załadowanym to bardziej okolice niecałej pół minuty. 0-120 nie patrzyłem, ale na pusto pewnie jakoś nieco ponad 20 sekund.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: jazda takim samochodem poza miastem to musi być sport ekstremalny, dlaczego nie wziąłeś czegoś z TSI skoro kupowałeś nowe? W trasie mocno drożej by nie było, a przynajmniej autobusy nie mrugałyby Ci długimi
  • Odpowiedz
  • 18
@Philosohero:
Miasto to może 7.5% moich przebiegów + kolejne 2.5% jazda typowo podmiejska = teren aglomeracyjny do 10%. Reszta trasa.

Akurat autobusy wyprzedzam bez problemu, one jadą max 100. Ja zwykle jeźdżę pod 120. Mój budżet jaki miałem na nowe auto to było 60k zł. Za taką cenę kupiłbym zupełnego golasa MPI. Ale jeszcze dodałem różne niezbędne z mojego punktu widzenia dodatki i wyszło finalnie 67.5 tys. Wybór TSI to byłoby
  • Odpowiedz
  • 4
@Dfhj: Nie do końca - cyk trójeczka poniżej stówy, czy cyk czwóreczka powyżej stówy i auto przyśpiesza. Zresztą 99% moich wyprzedzeń to jest na parupasmowych drogach szybkiego ruchu.
  • Odpowiedz
@Philosohero jeździłem służbowym oplem karlem 1.0 jakieś 70km i jak wsiadało 3 osoby to na 3 biegu było trzeba kręcić niemal do odciny żeby wjechać w miarę sprawnie na autostradę :D

spalanie też oczywiście większe niż w moim 3x większym i 3x mocniejszym dieslu xD
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: ja kiedyś takie gowno z silnikiem 1.0 na gran Canarii wynająłem i to był ostatni raz. Żeby samochód miał problem podjechać pod górkę na autostradzie z dwiema osobami XD Gaz wbity w podłogę, a to badziewie zwalnia.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: czyli nie mając kasy wpakowałeś się w nowy samochód niskiej klasy licząc, że nie będzie się psuł, do robienia sporych tras z silnikiem, który totalnie się do tego nie nadaje. Mit nietrwałości TSI/diesli z turbiną za jakiś czas obalisz jeżdżąc tym 1.0MPI pod takim obciążeniem. Skoda Fabia 1.0MPI LPG to świetny samochód do miasta - małe, tanie, szybko się piec nagrzew, więc benzyny nie wącha, przyspieszenie nie potrzebne bo i
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz ja bym się nie pchał w takie auto bo jazda tym męczy aczkolwiek jeździło się kiedyś trabantem i można było jeździć. Skoro jest tanio i Ci to nie przeszkadza to niech służy jak najdłużej!
  • Odpowiedz
  • 7
@Philosohero: Wchodziło w grę tylko i wyłącznie auto nowe prosto z fabryki. Ja zamierzam eksploatować to auto 400-500k km bez generalnego remontu silnika, a nie 250-300k km.

@litosciwy Mniej męczy mnie jazda tym autem z wygodnymi fotelami regulowanymi na wysokość, z klimatyzacją, tempomatem, elektrycznymi szybami z przodu, niż moim poprzednim 20-letnim Golfem IV bez klimy, bez tempomatu itd.

@open_or_die Faktycznie trzeba trochę ,,zaplanować" wbijanie się na drogę szybkiego ruchu, zwłaszcza przy
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: nie słuchaj ich, jak nie masz hajsów lub chcesz wydawać mało kosztem komfortu czy przyjemności to taki wolnossak na lpg zjada przy takiej jeździe i kosztami paliwa i kosztami ewentualnych napraw wszystko inne dopuszczone do ruchu. Rób swoje, nie przekonuj innych do swoich racji, zaoszczędzisz sporo nerów w tych tematach, a kasa w kieszeni.
  • Odpowiedz